ZTE-U956

Do sieci wyciekły pierwsze informacje na temat nowej słuchawki ze „stajni” ZTE, smartfon będący kolejnym „tworem” chińskiego producenta oznaczony został symbolami U956.

Ujawniona została szczątkowa specyfikacja techniczna, oraz jak to nie raz już miało miejsce średniej jakości zdjęcie prezentujące nową „słuchawkę” z frontu, a także i tyłu.

Opierając się na fotografii przedstawiającej model U956 muszę przyznać, że wygląd samego urządzenia jest nad wyraz miły dla oka (bynajmniej jak dla mnie). A jeśli wierzyć plotkom ZTE U956 w Chinach zakupić będzie można już za kwotę 240$ czyli niecałe 750 złotych. W tym momencie nasuwa się pytanie. Za ile będziemy mogli nabyć ten smartfon w Europie i czy w ogóle do niej trafi, to niestety jedna wielka niewiadoma… Ale jeśli to nastąpi, a co za tym idzie  cena będzie w granicach tysiąca złotych podejrzewam, że może znaleźć wielu zwolenników. Nie tylko dlatego, że wygląda całkiem przyzwoicie ale również dlatego, że  charakteryzuje się nie najgorszą specyfikacją, która  w stosunku do ceny jest nad wyraz interesująca. Zresztą zobaczcie sami:

  • 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli
  • 4-rdzeniowy chipset MediaTek MT6589
  • układ graficzny: PowerVR SGX544
  • 1 GB pamięci RAM
  • aparat o matrycy 8 MPix (dioda LED)
  • dual SIM

Co do reszty specyfikacji wiadomo jeszcze tylko, iż  ZTE U956 pracować będzie w oparciu o system Android 4.1.2 Jelly Bean i wyposażony zostanie w slot kart microSD. Niestety tak istotne informacje jak  pojemność baterii, taktowanie procesora, czy choćby wymiary oraz waga urządzenia pozostają nieznane.

0 Likes
0 Dislikes