Chińska firma ZTE zaprezentowała na odbywającej się wczoraj konferencji swój nowy flagowy okręt, czy wart jest uwagi i czy okaże się smartfonem na każdą kieszeń?

O Grand X zrobiło się głośno nie przeczę, zważywszy na fakt że jest to aktualnie najlepszy, najwydajniejszy i najnowszy smartfon Chińskiej firmy, jednak czy to, co ma nam do zaoferowania Grand X wystarczy by móc konkurować z takimi monstrami jak Samsung Galaxy S III, HTC One X, LG Optimus 4X HD, czy też wielkim nieobecnym Huawei Ascend D quad ? Nie jestem do końca przekonany… Dlaczego?

Po pierwsze… Mamy Lipiec 2012 roku, jeśli chcesz zaimponować potencjalnemu klientowi dajesz 4-rdzeniowy procesor, w ostateczności 2-rdzeniowego „Snapdragona” S4 (który również na chwilę obecną jest super wydajny) a nie jak to zrobiło ZTE w przypadku Grand X układ nVidia Tegra 2… Może to rasizm, lub snobizm ale na flagowca tak nie przystaje… Gdyby telefon został wydany na początku 2011 roku nie marudził bym…

Po drugie…  zresztą nie będę czepiał się każdego elementu smartfona po kolei. Oto jego specyfikacja:

  • 2-rdzeniowy procesor nVidia Tegra 2 o taktowaniu 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • 4,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości qHD (960 x 540) pikseli
  • 4 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej + slot na karty microSDHC
  • aparat główny – 5 Mpix z funkcją autofocus oraz diodą doświetlającą LED + kamerka 0,3 MPix do wideo-rozmów
  • bateria o pojemności 1650mAh

I system operacyjny… Android 4.0 ICS… tu ZTE należą się pokłony, ze względu na brak zamieszczonych „autorskich” nakładek które nie dość że psują radość z korzystania z urządzenia w którym jest „lodowa kanapka” to jeszcze gdy weźmiemy pod uwagę specyfikacje tego urządzenia i zamieszczone w nim 512 MB RAM, pewnie by go spowalniały. Ale ponownie to napisze, chwała firmie ZTE za czystego ICS.

Cóż… Przyznam, obsmarowałem do tej pory ten smartfon na czym świat stoi, ale to tylko ze względu na to iż zastosowano w nim już dość przestarzałe elementy. Bo na papierze tak to wygląda. Kiedy jednak spojrzy się na załączone fotki Grand X wydaje się być już ciekawszy, wyglądem przypomina mi Galaxy Nexus.

Do tego wszystkiego cena… która plasuje się na poziomie 190 funtów… Jak na flagowca w sam raz. Co o tym wszystkim sądzicie?

Ps. Smartfon dostępny będzie początkowo w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji już na początku sierpnia bieżącego roku.

0 Likes
0 Dislikes