Coraz bardziej popularny na naszym rynku Chiński producent, dnia wczorajszego miał okazję zaprezentować debiutancki smartfon z systemem Android oparty o procesor z rodziny Intel Atom.

Nie było by w tym prawdopodobnie nic dziwnego, oczywiste jest, że podczas takiej dość istotnej dla wszystkich producentów urządzeń mobilnych imprezy jaką bez wątpienia są odbywające się aktualnie w Berlinie targi IFA 2012 spotkamy wiele nowości, wiele miłych niespodzianek, co świetnym tego przykładem okazał się być nie tak wcale dawno oficjalnie zaprezentowany Samsung Galaxy Note 2.

To i tym razem nie jest inaczej Chińska firma ZTE również ma dla nas niespodziankę (czy miłą oceńcie sami), w postaci swojej nowej konstrukcji we wnętrzu której kryje się układ marki Intel a dokłądniej – Atom Z2460.

Żeby nie trzymać Was dłużej w nie pewności oto jego specyfikacja:

  • 4.3-calowy ekran TFT qHD (540×960 pikseli)
  •  jednordzeniowy procesor Atom Z2460 o taktowaniu 1.6GHz (Hyper-Threading)
  •  1GB RAM
  • 16GB pamięci wewnętrznej + slot kart microSD
  • aparat główny 8MPix + kamerka do wideo-rozmów
  • bateria o pojemności  1,650mAh

No cóż… poza procesorem od Intela raczej nie możemy mówić o rewolucji technicznej w stosunku do już istniejących urządzeń, jednakże nie jest aż tak źle. ZTE Grand X IN pracować będzie w oparciu o system Android 4.0 Ice Cream Sandwich, a dzięki układowi Intel XMM 6260 nie powinno być problemów z szybką transmisją danych ( łączność HSPA+).

Model Grand X IN ma ukazać się na starym kontynencie jeszcze we wrześniu tego roku. Jednak jego cena pozostanie na chwilę obecną dla nas zagadką, z uwagi na to, iż producent niestety jeszcze jej nie zdradził.

0 Likes
0 Dislikes