Chiński producent ZTE zaprezentował smartfon o nazwie  Grand Era U985, urządzenie godne uwagi jest co najmniej ze względu na wspomniany w tytule wpisu 4-rdzeniowy układ, w tym przypadku  Nvidia Tegra 3.

Kolejną z ciekawostek na temat tego urządzenia jest stwierdzenie pochodzące od samego producenta, ażeby model Grand Era U985 był ” najcieńszym smartfonem, wyposażonym w cztery rdzenie” co oczywiście do końca nie jest prawdą… Dlaczego? Średnia grubość ZTE Grand Era U985 plasuje się na poziomie  8,6 mm, w najcieńszym miejscu mierzy 7,9 mm… natomiast smartfon od LG – Optimus G posiada 8.45 mm grubości. Wniosek nasuwa się jeden… ZTE najwidoczniej się „pomyliło”.

Mimo wszystko smartfon prezentuje się bynajmniej nie najgorzej, z dostępnych informacji (które niestety na chwilę obecną są nie kompletne lub też nie do końca pewne) po sieci krążą informacje, jakoby „U985” wyposażony miał być w takie podzespoły jak:

  • 4,5-calowywyświetlacz o rozdzielczości 1280×720 pikseli
  • procesor Nvidia Tegra 3 (o niewiadomej częstotliwości taktowania)
  • 1GB pamięci RAM (najprawdopodobniej)
  • aparat fotograficzny 8MPix (BSI, autofocus,dioda LED)

Jak już bywa z produkcjami „made in China” jest niewielka szansa aby i ten model znalazł się np. w Europie… Nie wspominając o braku jakichkolwiek informacji na temat  ceny za jaką będzie można go nabyć.

0 Likes
0 Dislikes