Wersja mini jednego z najbardziej rozchwytywanych smartfonów w historii – Samsunga Galaxy S III już za kilka godzin zostanie oficjalnie zaprezentowana, ja jeszcze zanim to nastąpi pragnę zaprezentować Wam garść informacji na temat tego nieźle zapowiadającego się odpowiednika SGS III.

Seria smartfonów Galaxy S mini moim zdaniem kulała pod względem dostępnych parametrów, pokuszę się nawet o sformułowanie iż bardziej odpowiednią nazwą do tej serii, powinna być nazwa Samsung Galaxy „Karykatura” aniżeli Mini, dlaczego tak napisałem? Dlatego, iż wcześniejsze urządzenia poza mylną moim zdaniem nazwą nic innego nie miały wspólnego z tą elitarną serią… Jaką bez wątpienia są urządzenia Galaxy S… No ale cóż, to za nami. Patrząc na specyfikacje Samsunga Galaxy S III Mini, mogę w końcu odetchnąć z ulgą ponieważ w końcu „miniaturka” będzie mogła zabiegać o miano mniejszego brata, w związku z czym zrobiła na mnie duże wrażenie, zresztą sami zobaczcie co też takiego ma nam do zaoferowania „S III mini”:

  • 4-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 800×480 pikseli
  • 2-rdzeniowy procesor STE U8420 o taktowaniu 1 GHz
  • 1 GB pamięci RAM
  • 16 GB pamięci wewnętrznej
  • aparat o matrycy 5 MPix (flesz LED,autofokus) +  kamerka do wideo-rozmów VGA
  • bateria o pojemności 1,500 mAh
  • wymiary urządzenia: 121.55 x 62.95 x 9.85 mm

Zgodzicie się chyba ze mną, iż smartfon prezentuje się godnie by nosić miano „mini” wersji Galaxy S III, prawda?  A to jeszcze nie koniec, z dodatkowych elementów „mini S III” posiadać ma: HSPA, EDGE, GPRS,  Bluetooth 4.0 i WiFi a/b/g/n 2.4/5GHz. Co ciekawe za pracę  smartfona odpowiedzialny będzie system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean. I gdyby nie cena która ma w momencie premiery sklepowej wynosić około 550 dolarów, było by znakomicie… No ale cóż… i tak uważam, że szykuje się całkiem fajna „słuchawka” która może być całkiem przyzwoitą „nagrodą pocieszenia” jeśli nie możemy pozwolić sobie na topowy smartfon Samsunga – Galaxy S III.

0 Likes
0 Dislikes