qualcomm snapdragon

Obecnie na rynku furorę robi bardzo wydajny układ Snapdragon 800, jednak jak okazuje firma Qualcomm nie ma zamiaru osiąść na laurach i prezentuje swoje nowe „dziecko” – układ Snapdragon 805!

Jak podaje producent pierwsze urządzenia w których zostanie zamontowany nowy procesor trafią na rynek już w maju… Z jednej strony jest to dość późna data, natomiast z drugiej moim skromnym zdaniem termin w sam raz… dlaczego?

Qualcomm szykuje się zapewne do masowej produkcji, tym samym dając posiadaczom urządzeń z Snapdragonem 800 ten „luksus”, że ich urządzenia jeszcze przez ten zresztą nie najdłuższy czas będą na „szczycie”, pod względem wydajności.

Jeżeli ciekawi Was co też takiego „siedzi” w nowym Snapdragonie, mam dobrą wiadomość właśnie do tego zmierzam 🙂 a jest o czym opowiadać ponieważ…

Układ Snapdragon 805 to „bestia”, charakteryzuje go 4-rdzeniowy procesor Krait 450 (jeszcze 32 bitowy) o taktowaniu 2.5 GHz oraz układ GPU o nazwie Adreno 420, który jeśli wierzyć w zapewnienia producenta jest o blisko 40% wydajniejszy od swego poprzednika Adreno 330 montowanego w Snapdragonie 800.

Wiadomo również, że nowy „S 805” w pełni współpracuje z nowymi wyświetlaczami o rozdzielczości 4K (już wyobrażam sobie tablety o takiej rozdzielczości i wydaje mi się to trochę Sci-Fi).

Po Snapdragonie 805 możemy spodziewać się jeszcze nowego procesora kamery, dzięki któremu to poprawie ulegnie sama stabilizacja obrazu, oczywiście nie zapominając o przyspieszeniu działania mechanizmu rejestrującego nagrania.

I to tyle jak na razie, jeśli dowiem się więcej postaram się z Wami o tym podzielić, a co Wy o tym sądzicie? Warto wstrzymać się z zakupem swojego nowego „topowego” smartfona i poczekać na coś z „S 805”?

0 Likes
0 Dislikes