Kupując tablet kierujemy się różnymi pobudkami, jedni szukają dużych rozmiarów „ekranu” by oglądać wygodnie w łóżku lub nawet w podróży filmy, innym tablet służy do przeglądania stron www, a jeszcze inni tablet wykorzystują jaką maszynkę do gier. Gier które z dnia na dzień dorównują a niekiedy nawet i przewyższają pozycje z przenośnych konsol… takich znanych marek jak Sony czy też Nintendo…

Jeśli nadal nie znaleźliście odpowiedniego tabletu który zaspokoił by wasze potrzeby odnośnie gier, bardzo prawdopodobne, że Wikipad będzie strzałem w dziesiątkę… o ile oczywiście koszt około 500 dolarów nie jest dla Was problemem.

Wprawdzie Wikipad zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych dopiero 31 października, aczkolwiek dobrze już wiedzieć coś na jego temat i być gotowym na jego nadejście. A jest na co czekać tablet z całą pewnością jest dobrze przygotowany jeśli chodzi o nawet najbardziej wymagające aplikacje. Urządzenie poza tym, że w dniu premiery będzie dostępne razem z systemem operacyjnym Android 4.1 Jeally Bean ma nam do zaoferowania takie „atrakcje” jak:

  • 10,1-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (Gorilla Glass)
  • 4-rdzeniowy procesor Tegra 3 o taktowaniu 1,4GHz
  • 1GB pamięci RAM
  • 16GB/32GB pamięci wewnętrznej
  • aparat o matrycy 8 MPix + kamerka do wideo-rozmów 2 Mpix
  • WiFi 802.11 a/b/g/n
  • wymiary urządzenia: 262,6 x 175,4 x 8,6 mm
  • waga: 560 g

Urządzenie natychmiast po podłączeniu specjalnego kontrolera w postaci docku zmieni się w pełnowartościową konsole do gier. A jeśli wierzyć informacją na temat tego urządzenia, na jednym ładowaniu tablet ma pozwolić na 8 godzin nieprzerwanej zabawy. W tym wszystkim wisienką na torcie ma być dostęp do Tegra Zone, Google Play oraz PlayStation Mobile.

Wikipad zapowiada się nad wyraz ciekawie, jednakże jedynym mankamentem który może odstraszyć potencjalnego amatora gier może okazać się jak już wcześniej wspomniałem cena… która w przypadku 16GB wersji urządzenia plasuje się na poziomie 499 dolarów. Tablet do gier – Wikipad dostępny będzie w sklepie GameStop.

 

0 Likes
0 Dislikes