Obecnie żaden smartfon ani tablet pochodzący od firmy Samsung nie może pochwalić się aparatem większym aniżeli 8 Megapikseli, to prawda, że połódniowokoreański producent już dawno temu zaprezentował model Samsung W880 jednak jak już wspomniałem nie jest to urządzenie pracujące na systemie Android a wyłącznie „zwykły” telefon.

Jednakże jak możecie przeczytać w nazwie wpisu 8MPix nie jest szczytem ambicji firmy Samsung, dlatego też od jakiegoś czasu trwają prace nad zbudowaniem 13-megapikselowego sensora. Oznaczony symbolami S5K3L2 sensor będzie w stanie „przetworzyć” zdjęcia w rozmiarze do 4208×3120 pikseli,  wspomagany będzie o czujnik BSI poprawiający jakość zdjęć wykonywanych w mało oświetlonych miejscach. Nowy sensor pozwoli na kręcenie materiału filmowego z prędkością 30 k/s. Z dostępnych informacji ponadto wynika, iż główny bohater tego wpisu sensor S5K3L2 pochwalić będzie się mógł dużo lepszą energooszczędnością, co jako plus powinno przełożyć się na żywotność naszych kochanych smartfonów oraz tabletów.

Niestety tak samo jak zaprezentowany w ubiegłym roku 12-megapikselowy sensor o oznaczeniach S5K3L1 nie został jeszcze wprowadzony do masowej produkcji tak, brak jakichkolwiek informacji odnośnie terminu produkcji pierwszych urządzeń opartych właśnie o sensor S5K3L2.

0 Likes
0 Dislikes