Od Mobile World Congress mówiło się o wielkim tablecie stworzonym przez Toshibę. Japoński producent, podczas imprezy Toshiba World 2012 w Bonn, wystawił urządzenie z 13,3-calowym ekranem. Co wiemy o modelu AT330?

W roli ścisłości, nie jest to pierwszy raz, gdy ktoś z zewnątrz może zobaczyć na własne oczy „Galaxy Note’a wśród tabletów”. Na początku marca, podczas podobnego eventu w Wielkiej Brytanii, urządzenie trafiło w ręce dziennikarzy, ale nie można było go włączyć.

Specyfikacja nie wyróżniałaby się z tłumu tabletów, gdyby nie ogromny wyświetlacz. Przekątna 13,3 cala oraz prawdopodobna rozdzielczość 1920 x 1200 sprawiają, że obok AT330 nie można przejść obojętnie. Oryginalności dodaje mu również obecność… anteny i tunera telewizyjnego.

Pozostałe dane techniczne prezentują się następująco:
układ Tegra 3;
aparat 5 Mpix;
przednia kamerka do wideorozmów 1,3 Mpix
32 GB pamięci wewnętrznej;
slot na kartę SIM;
obsługa kart SD;
port HDMI;
Android 4.0.

Jak widać na filmiku, tablet działa bardzo sprawnie już we wczesnej fazie rozwoju, co nie zdarza się często w świecie Androida. Dochodzi do tego dobra specyfikacja, dzięki czemu urządzenie Toshiby może być łakomym kąskiem dla wielu osób.

Ale oczywiście to zależy od tego, jak producent będzie chciał sprzedać AT330. Prawdopodobnie ważnym punktem marketingowym będzie możliwość oglądania telewizji, co na tak dużym ekranie jest o wiele przyjemniejszym doświadczeniem. Na razie nie wiadomo nic o stylusie – elemencie, który mógłby przyciągnąć kolejną grupę klientów. Pomimo ujawnienia wielu informacji, tablet i tak pozostaje w pewnym sensie zagadką.

Gigantyczny wyświetlacz jest odważnym krokiem ze strony Toshiby. Zamiast stopniowego zwiększania rozmiaru, zdecydowano od razu dodać ponad 3 cale do przeciętnej wielkości.

Trudno uniknąć tutaj skojarzenia z Galaxy Note’em. Samsung zaryzykował i to mu się bardzo opłaciło, teraz pozostali muszą go gonić. Jednak Toshiba to trochę inna kategoria producenta – bez większych sukcesów na rynku mobilnym. Jeśli chce, aby tablet AT330 został tak ciepło przyjęty jak Note, musi się naprawdę postarać

.Źródło: komorkomania.pl

0 Likes
0 Dislikes