Premiera nowego flagowego smartfona od LG modelu G7 ThinQ niebawem, bo 2 maja.  A już dziś możemy dowiedzieć się całkiem sporo na temat zainstalowanego w nim wyświetlacza. Ochrzczonego przez Koreańczyków jako Super Bright Display, co o nim wiadomo?

Będzie to 6,1-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 3120 x 1440 pikseli, proporcjach 19,5:9 z miejscem u góry urządzenia na aparat, głośnik, oraz sensory. Charakteryzować się ma jasnością na poziomie 1000 nitów i posiadać ma pokrycie palety barw DCI-P3 wynoszące 100%.

Jak informuje producent, LG G7 ThinQ ze swoim wyświetlaczem Super Bright Display ma być „najjaśniejszym i prezentującym najbardziej intensywne kolory ekranem dostępnym obecnie na rynku”.

Ekran w LG G7 ThinQ posiadać ma 6 trybów pracy:

  • Auto – system sam zarządza w pełni wyświetlanym obrazem;
  • Eco – ograniczenie jasności – niższy pobór prądu;
  • Cinema – żywe kolory podczas oglądania filmów;
  • Sports – tryb wysokiego poziomu odświeżania;
  • Game – szybszy czas reakcji i zwiększenie odświeżania wyświetlacza;
  • Expert – najlepsze odwzorowanie kolorów 

Co ciekawe wspomniana wcześniej jasność na poziomie 1000 nitów dostępna ma być tylko i wyłącznie podczas korzystania z tryby pracy Auto, w którym to system analizować ma przeglądane przez nas treści (niezła inwigilacja 🙂 ) i ustawiać poziom jasności do naszych potrzeb, chroniąc zarazem urządzenie przed nadmiernym rozładowaniem.

Na dziś to tyle, więcej o samym smartfonie dowiemy się podczas jego oficjalnej prezentacji (w Nowym Jorku) jak już wspominałem 2 maja. 

 

0 Likes
0 Dislikes