Dzisiejszego dnia pobrałem z Google Play grę pod tytułem Small Street. Zainteresował mnie trailer gry, ponieważ jestem fanem gier tego typu, nie zastanawiając się długo pobrałem tą grę, i jakie było moje zdziwienie gdy po jej włączeniu pojawił mi się ekran główny, a na nim błąd i komunikat iż aplikacja wymaga zamknięcia… Po powrocie do pokoju, postanowiłem pobrać grę ponownie tylko że tym razem za pomocą wi-fi i o dziwo tym razem gra zadziałała. Jakie są moje wrażenia? Więc… Na początku rozgrywki jesteśmy zmuszeni do przejścia samouczka, i dopiero po tym możemy przystąpić do dzieła.

Rozgrywka sprowadza się do budowania kolejnych budowli z kategorii „townhome”, „restaurant”,”apparel”, „services”,”Education”, „relaxation”.

 

Gra sama wybierze jeśli zdecydujemy się na budowę z kategorii „restaurant” czy to będzie jakiś bar sushi czy też kuchnia włoska, lub też coś innego. Kolejną atrakcją jaka nas czeka po odpaleniu tej gry to przewożenie taksówką przyszłych mieszkańców naszej ulicy, ale również od czasu do czasu może trafić do naszego auta potencjalny klient który chce być podwieziony na przykład do sklepu z butami, zdarzyć się może że klientem naszej taksóweczki może być VIP. W czasie mojej nie zbyt długiej sesji z grą natrafiłem na takich VIP-ów: pomagający rozładować towar w sklepie, kupujący np jeden określony typ towaru, lub też taki który przyspiesza budowę nowych budynków. Podejrzewam iż jest ich znacznie więcej… Tyle że nie specjalnie chciałem się o tym przekonać, z prostej przyczyny gra jest bardziej niż trochę, nudna i monotonna, a większość pomysłów została brutalnie zaczerpnięta z innej gry na androida pt. „Tiny Tower” w której jeszcze te pomysły miały jakiś sens oraz były ciekawe, to w tym tytule do mnie po prostu nie przemawiają.

Jak zwyczaj nakazuje trzy słowa o grafice więc jest kolorowa,  pozornie nie można się do niej doczepić, jednakże tak jak wygląda tło tej gry wraz z cała ta otoczka, to te ludziki są jakieś przesłodzone i nie ciekawe, po kilku godzinach spędzonych z grą mogę przyznać że chyba jedną z niewielu rzeczy które mnie od niej całkowicie nie odrzuciły jest oprawa dźwiękowa. Muzyczka w grze jest całkiem przyjemna, spokojna, i nawet można powiedzieć że relaksacyjna, odgłosy będące z nami podczas grania też da się jakoś znieść. Podsumowując Small Street jest grą z średnią grafiką o całkiem fajnej muzyczce, jednak już po nie długim czasie spędzonym z grą staje się nudną i monotonną.

0 Likes
0 Dislikes