Jedną z głównych wad ekranów OLED (Organic Light Emitting Diode) są limity związane z gęstością pikseli na cal, które niestety są większe niż to ma miejsce w tradycyjnych wyświetlaczach LCD. Chyba wiele osób się ze mną zgodzi, że w kwestii nasycenia, odwzorowania kolorów zdania są podzielone  jedni wolą korzystać z aż nazbyt „podbitych” kolorami wyświetlaczy typu OLED inni wolą LCD’ki, jednak liczby mówią same za siebie wysokiej klasy ekrany wykorzystujące technologie LCD (przykład – HTC One X) są bardziej wyraźne i ostre od „OLED’owych” odpowiedników.

Ten stan rzeczy w przeciągu najbliższych kilku-kilkunastu miesięcy może ulec zmianie, bo jeśli informacja z Korei okaże się prawdziwa, o tym że Samsung udoskonalił swój FMM (Fine Metal Mask), to przyszłe urządzenia wykorzystujące technologie OLED będą w stanie wyświetlać obraz o gęstości pikseli wynoszącej 350 ppi na cal!

Co biorąc pod lupę ekran zamieszczony w dobrze wszystkim znanym iPhone 4S ma gęstość wynoszącą  na poziomie 326 ppi… A chyba wszyscy z nas wiemy, im większa gęstość pikseli na cal tym obraz jest wyraźniejszy, bardziej „ostry” w skrócie im więcej „ppi” tym lepiej.

Bardzo mnie interesuje kiedy to Samsung wypuści pierwsze urządzenia w oparciu o ulepszoną technologię OLED, może nowe ekrany znajdziemy już w nowym modelu z serii Nexus? a może w nowym Galaxy 4?

0 Likes
0 Dislikes