Samsung-Galaxy-S-II-Plus-2013

Czasy kiedy to Galaxy S II był topowym smartfonem Samsunga niestety odeszły bezpowrotnie technika „idzie” do przodu, a Samsung zaskakuje nas coraz to nowszymi rozwiązaniami… Ale czy południowokoreański producent całkowicie zapomniał o swoim dawnym flagowcu?

Otóż nie, jeśli pamiętacie kilka miesięcy temu wspominałem o tym, iż Samsung planuje „reaktywować” model SGS II, a żeby być dokładniejszym, zamierza wydać jego „ulepszoną” wersje z dopiskiem „plus” w nazwie, urządzenie zostało zaprezentowane na tegorocznych targach CES mających miejsce w Las Vegas.

Zapewne zastanawiacie się czego też możemy spodziewać się po odświeżonej odsłonie dobrze znanego Samsunga Galaxy 2. Oto specyfikacja urządzenia:

  • 4.3-calowy ekran Super AMOLED Plus o rozdzielczości 800×480
  • 2-rdzeniowy procesor Exynos o taktowaniu 1.2 GHz
  • 1 GB pamięci RAM
  • 8 GB pamięci wewnętrznej + slot kart microSD
  • aparat o matrycy 8 MPix
  • bateria o pojemności 1,750 mAh
  • wymiary urządzenia: 125.3 x 66.1 mm
  • waga: 121 g

Urządzenie rozprowadzane będzie w dwóch wariantach  I9105 oraz I9105P, model  I9105P zostanie wzbogacony o NFC przez co będzie nieco grubszy od modelu I9105 (8.9 mm vs 8.5 mm). Jak zapowiedziano podczas oficjalnej prezentacji smartfon pracować będzie w oparciu o system Android Jelly Bean w wersji 4.1.2.

Osobiście jako posiadacz wysłużonego Galaxy S II głęboko zastanawiam się nad tym wszystkim, dlatego że specyfikacja urządzenia które w zamyśle chyba powinno ulec „dopieszczeniu” zostaje tak naprawdę okrojone chociażby o pamięć wewnętrzną (8 GB zamiast wcześniejszych 16, a nawet i 32 GB), jego ogólna waga wzrośnie (w prawdzie nieznacznie bo o 5 gram no ale…), obudowa z tego co czytałem będzie bliźniaczo podobna do tej znanej z Galaxy S III (co nie wróży nic dobrego). W zamian za co nowy produkt zaoferuje nam odrobinę pojemniejszą baterie (1,750 mAh vs 1,650 mAh). No i wspomniany wcześniej moduł NFC,,,

Jak na razie cena jak i sama data wydania urządzenia nie są znane choć jak na moje oko spodziewać się można że za Galaxy S2 plus przyjdzie nam zapłacić około 1800 zł.

Spoglądając na to wszystko zastanawiam się nad takowym sensem zakupu tej wątpliwej nowości, która nie za bardzo przekonuje swoimi „ulepszeniami”. No ale wybór jak zawsze należy do konsumenta. Prawda?

Ps. jeżeli podszedłem do tego zbyt filozoficznie wybaczcie. Miło jeśli pozostawicie w komentarzu swoje zdanie na temat nowego SGS 2 plus.

0 Likes
0 Dislikes