Smartfon Galaxy Ace otrzymałem do testów kilka dni temu. Przez ten czas użytkowałem słuchawkę od firmy Samsung niemalże codziennie. Co z tego wyszło, jakie są moje wrażenia? Zapraszam do poniższego artykułu.

Obudowa: 8/10

Jak to zwykle bywa po otworzeniu pudełka, i chwyceniu smartfona w dłoń… Na pierwszy ogień poszła obudowa. Co mogę o niej powiedzieć…

Pierwsze wrażenie było bardzo, ale to bardzo pozytywne. Ładny front smartfona,  z informacji znalezionych w internecie podobno jest to szkło typu Gorilla Glass (czy tak jest nie mogę powiedzieć, nie testowałem go żadnymi młotkami, aczkolwiek smartfon używany był bez żadnych pokrowców, i żadnej rysy „nie zarobił”),  do tego „chromowane” boki. A to wszystko okraszone jedną z najlepszych pokryw baterii z jakimi się spotkałem do tej pory w smartfonach firmy Samsung. Klapka baterii jest bardzo miła w dotyku, wydaje się być zrobiona z połączenia gumy i plastiku. Tak czy inaczej jest to jeden pozytywnych elementów tego smartfona ze średniej pułki.

Oczywiście to było moje pierwsze wrażenie i tak po około jedenastu dniach jeśli chodzi o obudowę testowanego smartfona mógł bym się przyczepić jedynie wcześniej wymienionych „chromowanych” boków słuchawki, a to tylko dla tego iż wydaje mi się że mogą się one z czasem podrapać, ale jest to tylko moje takie „gdybanie”.

Ekran: 6/10

Testowane urządzenie posiada ekran LCD typu TFT o przekątnej 3,5″ i rozdzielczości 320×480. Z racji tego, iż na co dzień jestem posiadaczem smartfona z ekranem Super Amoled Plus, który przyznam że bardzo sobie chwale.

To testując Galaxy Ace nie musiałem się specjalnie „przestawiać”. Oczywiście nieprawdą było by stwierdzenie, że ten ekran nie ustępuje w/w ekranowi Super Amoled +, aczkolwiek Ace posiada ekran do zaakceptowania, kolory są ładne, a kąty widzenia dużo lepsze niż się spodziewałem na ekran tego typu. Jedyną rzeczą, do której mam zastrzeżenia to do wcześniej wspomnianej rozdzielczości. Moim zdaniem mogła być trochę większa.

Rozmowy telefoniczne & pisanie SMS-ów: 8/10

Rozmowy wykonywane tym modelem charakteryzowały się dobrą jakością, głośnik rozmów jest naprawdę donośny, dzwoniący również nie miał problemów z usłyszeniem mnie po drugiej stronie. Pisanie wiadomości tekstowych przy pomocy tego telefonu również nie przysparzało mi większych problemów, na pochwałę zasługuje dawany w standardzie już program Swype, do którego w bardzo krótkim czasie się przekonałem i używam go bez przerwy.

System Operacyjny – działanie: 7/10

Podesłany do mnie smartfon Samsung Galaxy Ace posiadał Androida w wersji 2.3.5 Gingerbread. Nie wiem jak z innymi wersjami systemu to urządzenie się sprawowało, natomiast w tej wersji nie było żadnych problemów, telefon ani razu się nie zawiesił, nie musiałem go ponownie uruchamiać. W ramach przypomnienia dodam, iż w Galaxy Ace oczywiście mamy do czynienia z nakładką systemową Touch Wiz.

Rozpisując się o systemie operacyjnym, obowiązkiem mym jest wspomnienie o wydajności owego systemu na opisywanym urządzeniu. A jest ona całkiem niezła, urządzenie nie łapie spowolnień, ani żadnych tego typu niemiłych rzeczy, do czasu aż… Nie ustawimy animowanej tapety. Po tym smartfon zaczyna chodzić jak by dostał kule w nogę…

Multimedia: 7/10

W testach pod tym kątem smartfon miał swoje lepsze i gorsze chwile, ale po kolei.

Zdjęcia zrobione smartfonem w dzień były ładne, charakteryzowały się dużą szczegółowością. Wieczorem niestety było gorzej, mimo iż aparat posiada diodę do podświetlania wykonywanych zdjęć. To nie było zbyt kolorowo… W kilku z przypadków smartfon miał problem z złapaniem auto -focusa, przez co zdjęcia były lekko rozmazane.

W ciągu testów parę razy zdarzyło mi się wybrać na kilkugodzinny spacer w towarzystwie smartfona, który robił mi za odtwarzacz muzyki. I przyznam, że spisywał się w tym znakomicie, muzyka płynąca z słuchawek Samsunga była na wysokim poziomie. Jak to zwykle bywa tony wysokie były lepiej odwzorowane od niskich. Ale naprawdę, jeśli nie jesteśmy jakimiś maniakami w tej kwestii, a w naszym salonie nie leży sprzęt muzyczny za kilka tysięcy złotych, jakość odgrywanych utworów na Galaxy Ace w zupełności powinna nam wystarczyć.

Mam złą wiadomość dla fanów oglądania filmów w pociągu czy autobusie. Smartfon ze względu na swoje parametry nie pozwala oglądać filmów w HD. Natomiast z powodzeniem możemy oglądać filmy, np. w formacie DivX czy Rmvb.

Wydajność w grach: 4/10

Na tym etapie napiszę, czego możemy spodziewać się po tym smartfonie jeśli chodzi o gry.

Smartfon posiada procesor Qualcomm MSM7227-1 taktowany zegarem 800MHz, 512 MB pamięci RAM i układ graficzny Adreno 200.

Pomijając fakt, iż w dzisiejszych czasach większość gier jest przystosowana pod kontem wyświetlaczy w rozdzielczości WVGA. Niestety te podzespoły zamieszczone w Galaxy Ace, nie zawsze są w stanie zapewnić „moc” do normalnej gry w najnowsze produkcję firm pokroju Gameloft. Ale to nic straconego na pocieszenie dodam, iż jest wiele starszych gier (zeszłorocznych), które będą działać na tym urządzeniu, jak i aktualnie wydawanych ale w 2D.

Poniżej zamieszczam filmiki z dwóch wybranych gier na testowanego Samsunga, jak i wyniki testów w dwóch popularnych „testerów wydajności”: Quadrant i Antrutu.


Bateria: 8/10

Pojemność baterii w Samsungu Galaxy Ace wynosi 1350 mAh, co biorąc pod uwagę typ zamieszczonego wyświetlacza w tymże urządzeniu, jak i niezbyt duże parametry sprzętowe przekłada się na naprawdę dobrą żywotność urządzenia. Używając smartfona w sposób dla mnie normalny, tzn. w ciągu dnia 15-20 minut rozmów telefonicznych, około 50-60 smsów, kilka maili, trochę ponad godzinę gier i 30 minut internetu, od czasu do czasu muzyczka na słuchawkach, smartfon był w stanie wytrzymać do dwóch dni na jednym cyklu ładowania.

Podsumowanie:

Moim zdaniem Samsung Galaxy Ace jest jednym z najlepszych smartfonów jakie można kupić w tym przedziale cenowym. Dzięki bardzo dobremu wykonaniu zaskarbił sobie moją sympatię, pomimo tego, iż jego specyfikacja jest daleka od dzisiejszych topowych smartfonów, przez co nie jest demonem prędkości, to w codziennym użytkowaniu niema z nim kompletnie żadnych problemów. I z całą pewnością jest to produkt wart rozważenia pod kątem zakupu.

OCENA OGÓLNA: 8/10

0 Likes
0 Dislikes