Wielu z nas jest fanami różnego rodzajów benchmarków poczynając na 3d Mark dla PC po test szybkości łącza. Wiadomo jeśli urządzenie ma większy wynik równoznaczne jest z tym, że jest lepsze. Nie zawsze jednak jest to prawdą aczkolwiek w większości przypadków fajnie popatrzyć, że nasz sprzęt jest „na szczycie”.

Przy pomocy najnowszej wersji Trinity kernel, podkręcony Nexus 7 osiągnął szczyt listy w popularnym benchmarku o nazwie Quadrant. Urządzenie posiadające wydajny 4-rdzeniowy procesor Tegra 3 zostało podkręcone do częstotliwości wynoszącej aż 1.64GHz dzięki tamu bez problemu pokonało konkurencje osiągając zawrotny wynik przekraczający 7000 punktów. Co ciekawe przy zachowaniu tak wysokiego taktowania procesora, żywotność baterii tak znacząco nie ucierpiała.

Czy ten wynik oznacza że Nexus 7 jest najwydajniejszym dostępnym urządzeniem z Androidem? Szczerze w to wątpię, z własnego doświadczenia wiem  , iż nie zawsze to co pokazał na końcu Quadrant było wprost proporcjonalne do rzeczywistych możliwości urządzenia. Ale przyznam, powyższy wynik należący do urządzenia od Google jest iście imponujący.

0 Likes
0 Dislikes