Review of: Pocket Planes
Gra:
Mobage
Version:
1.9.9
Price:
Darmowa

Reviewed by:
Rating:
5
On 26 września 2012
Last modified:26 września 2012

Summary:

+ mega grywalna

+ nie odstrasza graficznie

+ sporo opcji urozmaicających gre


- UZALEŻNIA

- mała interakcja z innymi graczami

Wczorajszego poranka napotkałem informacje na temat trafienia do Google Play nowej gry od Mobage będącej „symulatorem” firmy zajmującej się przewozami lotniczymi ludzi i towarów o nazwie Pocket Planes. Niewiele się zastanawiając pokusiłem się o pobranie tej nowości oraz podzielenie się z Wami swoimi spostrzeżeniami na jej temat.

Dla przypomnienia dodam, że firma Mobage odpowiedzialna jest choćby za całkiem zjadliwy tytuł o nazwie Tiny Tower, który swoją drogą był przeze mnie testowany a recenzja znajduje się na androttk.pl.

W odróżnieniu do wcześniejszej produkcji tej firmy tu jak już wspomniałem na krótkim wstępie zajmujemy się czymś innym aniżeli budową kolejnych pięter naszego wieżowca, który niestety po dłuższych sesjach z grą robił się strasznie monotonny (wzniesienie 211 a może 217 piętra było już „lekko” nużące…). W przypadku Pocket Plans mamy do czynienia z firmą przewozową, zajmującą się transportem lotniczym. Zabawę zaczynamy z  dość leciwymi modelami samolotów które swoją drogą możemy podzielić na 3 różne typy P,C,M.

  • P – przewożące ludzi
  • C- przewożące towary
  • M- przewożące ludzi i towary

Początkowo nasze maszyny są w stanie przewozić wyłącznie ludzi albo towar. Wraz z zdobywaniem kolejnych poziomów doświadczenia  odblokowujemy coraz to lepsze modele maszyn lotniczych, które różnią się od siebie takimi statystykami jak „zasięg lotu, szybkość, waga” oraz które pozwalają na zabieranie na pokład coraz to większej ilości pasażerów czy też ładunku. Na temat naszych „metalowych ptaków’ dodam jeszcze tylko, że w każdej chwili możemy je przemalować jak się nam  tylko zamarzy. Nic również nie stoi na przeszkodzie by zmienić ubiór naszych pilotów. Każda z maszyn może zostać również podana ulepszeniu polegającym na zwiększeniu o jakiś procent ( na ogół 5%) statystyk. Oczywiście te ulepszenia nie są darmowe…

W grze spotkać się możemy z dwiema wersjami walut, złotem oraz „bux’ami” złoto na ogół otrzymujemy za przewozy naszymi samolotami. Od czasu do czasu wśród naszych pasażerów lub przewożonych towarów znajdują się „zlecenia ekskluzywne” tzn. takie za przewóz których dostajemy nie złoto lecz „bux’y”(dla mniej cierpliwych możliwe również do nabycia za prawdziwą gotówkę). Za tą walutę jesteśmy w stanie kupować nowe maszyny, ulepszać ich parametry, czy nawet kupować części z których sami złożymy swój samolot. Samodzielny montaż samolotu jest o tyle fajniejszym rozwiązaniem, że możemy go przeprowadzić w każdej chwili oczywiście o ile wcześniej zdobędziemy na znajdującej się w grze „giełdzie” odpowiednie dla danego typu samolotu części. Do zbudowania naszej maszyny wystarczą 3 podzespoły takie jak: silnik, układ sterujący i oczywiście poszycie samolotu. Główną zaletą samodzielnego budowania samolotu są także koszta, które średnio są o około 25% niższe aniżeli w stosunku do „gotowego” już samolotu, minusem tego przedsięwzięcia jest niestety długi czas szukania odpowiednich podzespołów.

Po zakupie odpowiedniego samolotu, wedle własnego uznania pomalowaniu go nie pozostaje nic jak znalezienie chętnych do korzystania z naszych usług klientów oraz powiększenia bazy naszych lotnisk, które to z coraz większymi postępami w grze możemy budować w coraz to innych miastach (nawet w Warszawie!). Do wyboru mamy coś koło 250 miast! Następnie w bardzo prosty sposób planujemy trasę przelotu naszej maszyny, „odstawiamy” naszych podróżnych, zbieramy nowych i tak w kółko, brzmi nudno? być może, jednak zaręczam gra jest jak narkotyk! Leżąc od wczoraj przeziębiony w łóżku wręcz nie mogę się oderwać od Pocket Planes i wcale nie przykuwa mnie do ekranu swojego smartfona nieziemska grafika która w tym tytule tak naprawdę jest niezbyt porywająca i jako fan produkcji rodem od Kairosoft nie mam produktowi ludzi z Mobage nic do zarzucenia pod tym względem, co do dźwięków napotkanych w grze również mam dobre odczucia, nie jest porywająca lecz nie drażni (jak na razie). Gra obfituje również w takie smaczki jak zmienne warunki atmosferyczne a nawet pory dnia i nocy, dodatkowo fajnym elementem jest to, że jeśli nawet wyjdziemy z gry zaplanowany przez nas lot odbędzie się, a gdy samolot doleci na miejsce zostaniemy o tym poinformowani sygnałem sms’a. Co tak naprawdę przeszkadza lub czego brakuje?

Szkoda że nie można wystawiać swoich zdobytych części na „giełdzie” gdzie zostały by kupione przez innych graczy, brakuje też „eksperymentowania” podczas budowy naszego samolotu… Do minusów tej gry mogę z całą odpowiedzialnością zaliczyć skłonność do „wciągania” baterii, w pełni naładowany Samsung Galaxy S II przy tej produkcji wytrzymuje ledwo co 3 godziny! ponadto aplikacja zasysa nasz pakiet internetowy (w moim przypadku ponad 30MB w dzień), więc najlepszym wyjściem jeśli korzystanie z internetu za pośrednictwem WiFi.

Podsumowując, nowa produkcja  Mobage prezentuje się znakomicie, całkiem spory bukiet różnego rodzaju urozmaiceń z całą pewnością przykuje nas do nie boje się użyć słowa hitu jakim jest Pocket Planes.

+ mega grywalna
+ nie odstrasza graficznie
+ sporo opcji urozmaicających gre

- UZALEŻNIA
- mała interakcja z innymi graczami
0 Likes
0 Dislikes