Gra:
Kairosoft
Version:
1.0.1
Price:
ok 16 zł

Reviewed by:
Rating:
4 Stars
On 19 czerwca 2012
Last modified:20 czerwca 2012

Summary:

+ Kolejna dobra gra od Kairosoft

+ Minimalnie poprawiona oprawa graficzna w stosunku do poprzedniczek

+ Starcza na długo

- Strasznie szybko czerpie baterie

- Grafika nie każdemu może przypaść do gustu

- Dość podobna do innych wcześniejszych produkcji firmy Kairosoft

Od wstawienia pierwszych zdjęć z gry minęło trochę ponad dziewięć dni… Ale nie były to dni stracone, w tym czasie udostępniłem Wam, drodzy czytelnicy, do wglądu dwa filmiki z gry. Przez ten czas oczywiście dalej zagłębiałem się w samej grze. Jakie są moje wrażenia z kolejnej odsłony dobrze znanej już serii gier od Kairosoft – zapraszam do lektury.

Sam tytuł jakim jest Pocket Clothier,  w roli sprostowania nie traktuje jak dużo wcześniej napisałem wstawiając pierwsze foto z gry o firmie  zajmującej się projektowaniem ubrań, lecz ich sprzedażą (za co Was serdecznie przepraszam).

Tak więc w roli wstępu czego możemy się spodziewać po kolejnej grze od firmy „K”? …

Jak zwykle dobrej zabawy, gra bogata jest w różnego rodzaju smaczki związane z dziedziną, o której opowiada. Z biegiem czasu rozbudowujemy nasz sklep z ciuchami o kolejne piętra, zdobywamy coraz to większą ilość klientów, od czasu do czasu jeśli zechcemy będziemy mogli uszczęśliwić naszych klientów obniżką cen lub też uraczyć ich podwyżką powiedzmy o 20%, co z całą pewnością nie uszczęśliwi kupujących, jednak na pewno znacząco zasili nasze konto. A pieniążki się nam przydadzą…

Za profity, które otrzymamy z sprzedanych kolejnych setek par ciuchów będziemy mogli przykładowo zmodernizować nasz sklep o dodatkowe wejścia na poszczególne piętra lub o windę. Oczywiście to nie jedyne sposoby na „upłynnienie” naszej ciężko zarobionej gotówki. Z biegiem postępów w grze będziemy mogli podpisywać kolejne kontrakty z następnymi domami mody, a następnie jeśli tylko przyjdzie nam na to ochota, będziemy w stanie ulepszyć pułki z odblokowaną przez nas odzieżą.

Swoją drogą odblokowywanie kolejnych „fatałaszków” jak i „ulepszanie” naszych pracowników odbywa się przy pomocy Medali w kształcie złotych koszulek.

Czasami zdarzy się nam sytuacja, w której jeden z klientów naszego sklepu będzie chciał skorzystać z rady w kwestii ubioru. Jeśli uda nam się pomóc takiej osobie nasz wskaźnik popularności powędruje do góry, a nie muszę chyba nikomu mówić co to oznacza? 🙂

Graficznie gra prezentuje się lepiej od poprzedniczek, nieznacznie ale zawsze lepiej. Nadal mamy do czynienia z „gromadką pikseli”, ale fanom gier od Kairosoft’u na pewno to nie będzie przeszkadzać, bądź co bądź nie o grafikę tu chodzi, lecz o frajdę z gry…

A jak już wcześniej o tym pisałem jest ona duża, początkowo nie da się ukryć, że miałem lekkie problemy ze sterowaniem, wynikającym z przyzwyczajenia związanego ze wcześniejszymi grami od tego producenta. Ale w niedługim czasie gra mi bardzo przypasowała.

Temat który również warto zobaczyć:

 

+ Kolejna dobra gra od Kairosoft
+ Minimalnie poprawiona oprawa graficzna w stosunku do poprzedniczek
+ Starcza na długo
- Strasznie szybko czerpie baterie
- Grafika nie każdemu może przypaść do gustu
- Dość podobna do innych wcześniejszych produkcji firmy Kairosoft
0 Likes
0 Dislikes