O firmie OPPO Electronics usłyszeć można było po raz pierwszy podczas prezentacji ich pierwszego smartfona, aktualnie najcieńszego smartfona na świecie (Oppo Finder) którego grubość wyniosła zaledwie 6,65 mm.

Dziś chińska firma zaskoczyła wszystkich kolejną nowością, mianowicie smartfonem Find 5 posiadającym jako pierwszy telefon wyświetlacz o rozdzielczości Full HD.

OPPO Find 5 zaskakuje nie tylko wyjątkowym ekranem, ale również imponującą specyfikacją techniczną, dzięki której może z powodzeniem znajdować się w pierwszej piątce najwydajniejszych smartfonów z systemem Android na globie. Urządzenie może pochwalić się takimi elementami jak:

  •  5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (gęstość pikseli na cal  wynosi 441ppi)
  • 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064
  • układ graficzny Adreno 320
  • 2GB pamięci RAM
  • aparat o matrycy 12MPix (autofokus, dioda LED)

Całość tej potężnej maszyny pracować będzie pod kontrolą najnowszej wersji systemu Google – Android 4.1 Jelly Bean. Z dostępnych materiałów nie wynika jednak kiedy urządzenie trafi do sprzedaży. Nie wiadomo także czy jeśli trafi na półki sklepowe (w Chinach) to czy będzie kiedykolwiek dostępne choćby w Europie. A szkoda bo parametrami OPPO Find 5  dorównuje smartfonowi LG Optimus G. A nawet i może być od niego lepszy, za sprawą posiadanego 0 większej rozdzielczości wyświetlacza.

 

0 Likes
0 Dislikes