Mogę się założyć, że wielu z Was tak samo jak ja lubi od czasu do czasu pograć sobie na swoim smartfonie czy też tablecie i zapewne zdarzają się chwile w których żałujemy że nasz kochany sprzęt nie został obdarzony jak np. miało to miejsce w przypadku smartfona, Sony-Ericsson XPERIA Play w dedykowany kontroler… nic jednak straconego! Firma Nyko ma nam do zaproponowania swój nowy produkt w postaci wyrafinowanego kontrolera do gier.

Urządzenie jeśli wierzyć fotografii wygląda na masywne, z smartfonem lub tabletem komunikuje się za pomocą bezprzewodowej technologi Bluetooth, a kształtem i rozstawem przycisków przypomina odrobinę kontroler znany choćby z konsoli Xbox 360.

Ponadto cena za ten „gadżet” nie wydaje się być przesadnie wielka, w Gamestop i Amazon Nyko PlayPad można już kupić za około 40 dolarów. Więc w czym jest haczyk?

Urządzenie by działało prawidłowo wraz z dedykowaną aplikacją pozwalającą odpowiednio ustawić przyciski dotykowe do kontrolera wymaga systemu operacyjnego Android 4.0… W ten sposób automatycznie skreślając znaczącą większość znajdujących się aktualnie w „obiegu” urządzeń pracujących przynajmniej pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread.

 

0 Likes
0 Dislikes