nvidia-tegra-4i

19 lutego został zapowiedziany nowy układ dla urządzeń mobilnych o nazwie – Tegra 4i, procesor ten jak się okazuje jest słabszą wersją jeszcze nie dostępnego na rynku układu od NVIDII – Tegra 4. Co o nim wiadomo?

tegra-4i f1

Tegra 4i można określić mianem czegoś pomiędzy Tegra 3 a Tegra 4, opierać się będzie na architekturze Cortex-A9 (wykonany w procesie technologicznym 28 nm) i składać się będzie z 5-rdzeni, 4-rdzeni o taktowaniu do 2.3GHz oraz jednym rdzeniu który wykorzystywany będzie w czasie gdy urządzenie nie będzie potrzebować większego nakładu „siły roboczej”.

Z tego co podaje producent obniżeniu w stosunku do „prawdziwego” układu Tegra 4, zostanie liczba rdzeni GPU która w przypadku Tegra 4i wynosić będzie 60 (Tegra 4 posiada ich 72). Wiadomo również że nowy SoC posiadać ma dodatkowo wbudowany moduł łączności LTE – Icera i500.

tegra-4i f2

Pierwsze z urządzeń opartych o NVIDIA Tegra 4i mają trafić do sklepów w trzecim kwartale roku 2013, co wnioskując z tych informacji łatwo odgadnąć, że procesor ten znajdzie swoje zastosowanie raczej w urządzeniach zajmujących średnią oraz dolną półkę cenową.

0 Likes
0 Dislikes