Google Play - logo

Od momentu kiedy pożegnaliśmy się z Android Market, a przywitaliśmy Google Play minęło trochę czasu, przez te kilkanaście miesięcy wygląd sklepu z aplikacjami dla androida zbytnio nie zmienił się, jednak dzisiejszego ranka po kliknięciu na ikonkę „białej torby na zakupy” wzbogaconą charakterystyczną strzałką, przywitał mnie zupełnie inaczej wyglądający w stosunku do poprzednika interfejs… Jak to wygląda? Przekonajcie się sami…

Nie wiem jak Wam ale w chwili obecnej jestem odrobine rozczarowany wyglądem „nowego” GP… moim zdaniem w pewnym sensie jest to krok w tył, dlaczego?

Kolorystyka kojarzy mi się ze starym i już zapomnianym Android Marketem, na stronie wyświetlane jest mniej pozycji gier i aplikacji, wszystko wymaga jeszcze szybszego połączenia z internetem a co za tym idzie, jeszcze większego poboru danych… co dla osób korzystających z niewielkich pakietów internetowych lub też będących poza zasięgiem sieci 3G będzie kolejnym utrapieniem.

Ale jak wspomniałem jest to moje indywidualne zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać. Co do samej aktualizacji, oznaczona została ona numerkiem 4.0.27 i przetestowana została na smartfonie Samsung Galaxy Note 2.

Jeśli ktoś z Was również zaznajomił się z nową odsłoną Google Play na swoim smartfonie lub tablecie, niech będzie tak dobry i podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat nowego wyglądu, funkcjonalności oraz z jakiego urządzenia korzysta. Z góry dziękuje.

0 Likes
0 Dislikes