Wieść o nadejściu nowych procesorów z serii Snapdragon, czy też Dimensity to nic dziwnego, taka jest po prostu kolej rzeczy. Dziwi, a nawet odrobine zaskakuje jednak fakt, iż MediaTek, wraz z Qualcomm postanawiają zmienić nazwy w swoich topowych układach (na chwilę obecną, bardzo możliwe że również we wszystkich przyszłych procesorach).

Zmiany jakie nadchodzą w nazewnictwie nowych układów od MediaTek są raczej bardzo nie wielkie, ot taki flagowy procek Dimensity 2000 zostanie przemianowany na Dimensity 9000, czyli jak możemy zobaczyć zmienia się tu raptem jedna cyferka.

O większe zmiany w tym wypadku pokusiła się firma Qualcomm ze swoim Snapdragon’em 898 (specyfikacja: 1 rdzeń Cortex-X2 taktowany 3 GHz, 3 rdzenie Cortex-A710 2,5 GHz i 4 rdzenie Cortex-A510 z zegarem 1,79 GHz. Za grafikę będzie odpowiadać Adreno 730, modem to Snapdragon X65 ze wsparciem sieci 5G), teraz będzie on nosił nazwę Snapdragon 8 Gen1

Tak sobie myślę że Qualcomm powoli brakowało pomysłów na oznaczanie nowych układów, bo jakby nie było od serii 898 już nie daleka droga do serii 9xx, a po tym co? 1xxx??? Trochę podchodziło by to pod nazewnictwo od wspomnianego wyżej MediaTek’a. No ale to tylko takie moje gdybanie. 🙂 

Oba procesory mają trafić na rynek jeszcze w tym roku, już ze zmienionymi nazwami. A Wam jak się podoba nowe nazewnictwo dla przyszłych procesorów od MediaTek i Qualcomm?

0 Likes
0 Dislikes