System od Google z dnia na dzień integruje się z coraz to większa liczbą urządzeń codziennego użytku. Do nie dawna można było go zaobserwować jedynie w coraz to lepszych, szybszych, urządzeniach typu smartfone, czy też tablet. Z upływem już nie lat, a zaledwie miesięcy „zielony robot” zawitał także do odtwarzaczy przenośnych marki Walkman o czym mogliście przeczytać w tym skromnym artykule – Sony Walkman F800.

Ale żeby tego było mało i na tym ekspansja Androida nie poprzestała, to już nie długo a dokładnie we wrześniu będziemy mogli zapoznać się bliżej z aparatem cyfrowym działającym na systemie Android w wersji 2.3 Gingerbread – Nikon Coolpix S800c. I gdyby nie tylko jeden szczegół w postaci braku możliwości komunikacji za pomocą sieci komórkowych, urządzenie to można było by z powodzeniem nazwać pełnoprawnym smartfonem o najlepszym dotąd dostępnym aparacie cyfrowym. Nic jednak nie stoii na przeszkodzie by połączyć się ze światem za pośrednictwem zamontowanego w aparat modułu WiFi, w ten łatwy i przyjemny sposób będziemy w stanie wysłać przed chwilą zrobione fotografie lub filmy w jakości HD.

Poza wspomnianym systemem operacyjnym Android 2.3 Gingerbread, modułem WiFi producent również potwierdził takie parametry urządzenia jak:

  • 3,5-calowy ekran dotykowy OLED WVGA
  • 4GB pamięci wewnętrznej
  • GPS
  • 16MP sensor CMOS BSI
  • Optyczny zoom 10x (obiektyw Nikkor)
  • kompatybilność z Google Play

Wiadomo jeszcze, że Nikon Coolpix S800c sprzedawany będzie w dwóch wersjach kolorystycznych czarnej i białej, w cenie wynoszącej równowartość 350 dolarów.

0 Likes
0 Dislikes