Masz stary telefon który się tylko kurzy na półce, w szufladzie, jest porysowany lub ma pęknięty wyświetlacz? To nie problem nowo powstały  serwis skupujemy.allegro.pl chętnie się zajmie Twoją „słuchawką”.

Cały proces sprzedaży przedstawia się następująco  „W skupujemy.allegro.pl Sprzedający wybiera model swojego telefonu i ocenia jego stan techniczny. Natychmiast otrzymuje wycenę i, jeśli mu odpowiada, otrzymuje od serwisu zaadresowaną zwrotnie kopertę (w przypadku tanich telefonów), lub do jego drzwi zapuka opłacony z góry kurier (jeśli telefon jest droższy niż 200 zł). Koszty przesyłki pokrywa serwis skupujemy.allegro.pl. Jeżeli w ocenie rzeczoznawców serwisu otrzymany telefon odpowiada opisowi technicznemu, wskazana kwota przesyłana jest na konto Sprzedającego. Jeśli nie – Użytkownik decyduje, czy akceptuje zaproponowaną kwotę, czy też telefon ma zostać mu odesłany na koszt serwisu. Wszystko odbywa się za pomocą wygodnego panelu na koncie klienta”

Wszystko wygląda ładnie i przejrzyście, to prawda. Jednak ile można zarobić na naszym poczciwym telefonie? Nie za dużo… ceny niestety oferowane za urządzenie są poniżej jakichkolwiek oczekiwań… przykład Samsung Galaxy Nexus ile kosztuje chyba każdy wie, cena zaoferowana przez serwis skupujemy.allegro.pl wynosi tak jak na zamieszczonym zdjęciu 490 złotych… Oczywiście takiej sumy możemy się spodziewać jeśli  nasz telefon/smartfon nie ma żadnych usterek, jest w pełni sprawny, nie zalany. Jak dla mnie oferowana cena nie robi wrażenia i wolał bym raczej sprzedać  takowe urządzenie na „zwykłym” Allegro za powiedzmy 1500 zł aniżeli za proponowane mi tu „aż” 490… No cóż ja ze swojej strony podziękował bym za taki interes.

0 Likes
0 Dislikes