Jeśli napisze, że Google Nexus Tablet 7 to bardzo udana konstrukcja dla wszystkich maniaków overclocking’u to nie będzie  niestety żadna nowość.

Niecały miesiąc temu mogliśmy się przekonać, o tym że tablet Nexus 7 to prawdziwy twardziel. Wszystko zaczęło się gdy jednemu z członków forum XDA udało się podkręcić to urządzenie do imponującej częstotliwości taktowania procesora wynoszącej 1.64GHz, dzięki czemu według jednego z najbardziej popularnych benchmarków – Quadrant Standard stał się królem wydajności… i wydawać by się mogło, że wynik ten jest nie do przebicia, a bynajmniej nie do przebicia w najbliższym czasie… W końcu „nawet” tablet od Google ma swoje granice, okazało się że faktycznie ma jednak wspomniane wcześniej 1.64GHz nimi nie są.

Dwoje ludzi – użytkowników tego samego forum –XDA ukrywających się pod nickami clemsyn  i  simms22 dzięki modyfikacji rdzenia systemu operacyjnego Android osiągnęli wynik iście z kosmosu… 2,0 GHz tak proszę Państwa a nie inaczej… udało się im podkręcić procesor w Google Nexus Tablet 7 do 2,0 GHz.

Co  w stosunku do standardowych ustawień jest o 800 Mhz więcej ( oryginalnie Nexus Tablet 7 posiada 4-rdzeniowy układ Tegra 3 o taktowaniu 1.2GHz , natomiast 1,3 GHz przy zastosowaniu tylko jednego rdzenia).

Dzięki tak potężnej modyfikacji, podkręcony Google Nexus Tablet 7 był w stanie pobić nowy rekord szybkości, tym samym podnosząc poprzeczkę do 8,000 punktów w Quadrant Standard. Oczywistą sprawą jest, iż takie modyfikacje nie idą w parze z długą żywotnością akumulatora znajdującego się w tablecie, jednak czego się nie robi dla dobra „nauki”.

Warto przeczytać:

0 Likes
0 Dislikes