Nexus 7

Możliwe, że druga odsłona bardzo popularnego na całym świecie „dziecka” firm Asus i Google pracować będzie na układzie  firmy Qualcomm.

Aktualny Nexus 7 jak zapewne pamiętacie „chodzi” na procesorze od NVIDII o nazwie Tegra 3, więc rzeczą wydawać się by mogło oczywistą, iż jego następca analogicznie będzie posiadać wewnątrz siebie już czwartą generacje procesorów tego też producenta.

Co jednak się okazuje, niekoniecznie. Powodów jak zwykle może być kilka, jednym z nich może być  fakt, że układ Tegra 4 nie posiada zintegrowanego modułu łączności LTE, który znajdzie się dopiero w procesorze Tegra 4i. Podejrzewam jednak, że to by nowy Nexus 7 pracował na Tegra 4i za mało prawdopodobne… dlaczego? Słabe parametry układu, oraz późna data wypuszczenia na rynek samego procka raczej nie zwiastują by mógł „zagościć” w Nexus 7 „vol.2”, którego premiera podobno nastąpić ma już w maju na tegorocznym Google I / O.

A więc Asus i Google postawią na Snapdragony od Qalcomm? Możliwe, pytanie brzmi jakiego układu możemy się spodziewać… W sieci zdania są podzielone, jedni mówią o Snapdragon 4 Pro, inni o SOC Snapdragon 600. Osobiście stawiał bym na ten drugi układ, czyli Snapdragona 600. Jak będzie naprawdę, okaże się za jakiś czas.

0 Likes
0 Dislikes