O pierwszych egzemplarzach z wadliwymi wyświetlaczami Nexus 7 słyszeliśmy już 4 lipca. Od tamtego czasu problem całkowicie nie zniknął czytając forum XDA możemy zauważyć, że wciąż zdarzają się owe incydenty.

Problemy z ekranem w pierwszym tablecie firmy Google, produkowanym przez Asus objawiają się na ogół w dwojaki sposób. Poprzez wyświetlanie „martwych pikseli” spotykane na ogół w wyświetlaczach LCD, oraz tzw. „separacje” ekranu. Trzeba przyznać, że to zjawisko jest najbardziej rzucające się w oczy, a przez to i uciążliwe. Efekt jest spowodowany tym, że klej podtrzymujący szybkę i wyświetlacz w jednym miejscu gdzieś „niestyka” powodując jej podnoszenie się do niebezpiecznego poziomu.

Jeśli ekran w Twoim nowym urządzeniu cierpi na własnie taką przypadłość tzn. ekran nie jest równy w stosunku do reszty urządzenia. To mam dla Ciebie dobrą nowinę, możesz to naprawić samodzielnie!

Rozwiązaniem tego problemu ma być dokręcenie znajdujących się pod tylna pokrywą urządzenia śrub co spowoduje „dociśniecie” które załatwi sprawę. Jednakże podczas wykonywania tego dość ryzykownego manewru nie należy przesadzić z siłą, ponieważ zbyt mocne dokręcenie śrub może spowodować, iż ekran urządzenia ulegnie odkształceniom a nawet pęknie!

Zainteresowanych pogłębieniem tematu odsyłam do forum gdzie znajduje się osobny wątek, w którym krok po kroku wytłumaczone jest jak przeprowadzić ten zabieg forum.xda-developers.

0 Likes
0 Dislikes