Na wstępnie od razu zaznaczę, że informacja jest oficjalnie jeszcze nie potwierdzona… innymi słowy jest to swego rodzaju plotka, jednakże w każdej plotce zazwyczaj jest choć ziarno prawdy, tak więc i w tym przypadku trzeba mieć nadzieje, że te informacje się potwierdzą…

Analityk branży – Richarda Shim przekazał CNET informację na temat tego, że Google jest w trakcie prac nad 10-calowym tabletem z serii Nexus. Możemy dowiedzieć się, że nowy Nexus 10 (o ile taką nazwę będzie oczywiście nosić nowy produkt Google, w co sam osobiście wierze) będzie urządzeniem innym, zapewne znacznie droższym w odróżnieniu do panującego obecnie w przedziale 7-calowych tabletów Nexus’a 7.

Co więcej Nexus 10 ma wyróżniać się jednym z najlepszych wyświetlaczy oferującym rozdzielczość przewyższającą nawet możliwości iPad’a 3 (2048 x 1536 pikseli), rozdzielczość jego ekranu wynosić ma 2560×1600 pikseli dzięki czemu wyświetlacz znajdujący się w nowym, większym Nexusie posiadać będzie gęstość pikseli na poziomie 299ppi na cal.

Co do reszty parametrów „wypasionego” tabletu nic na chwilę obecną nie jest wiadome dokładnie, jedynym pewnikiem jest fakt, że z całą pewnością urządzenie będzie oferowało znakomite parametry techniczne jak i najnowszą odsłonę systemu Android.

Wykonawcą tego też urządzenia podobno ma być firma Samsung. Czy oby na pewno? Przekonamy się pewnie nie długo, temat Nexus’a 10 mogę się założyć, że zagości na łamach AndroTTk.pl jeszcze nie raz.

0 Likes
0 Dislikes