Zaprezentowany przez Japońskiego producenta – firmę NEC nowy tablet o dość trudnej do zapamiętania  nazwie Medias Tab UL N08-D jest prawdopodobnie najlżejszym tabletem jaki do tej pory został wyprodukowany, czy urządzenie poza zachwycająco niską wagą wynoszącą raptem tylko 249 g ma nam coś jeszcze do zaoferowania?

Oczywiście że tak, zaprezentowany tablet jest nie tylko super lekki, jest również zadziwiająco „cienki”  i oczywiście nie mam tu na myśli parametrów technicznych tylko grubość urządzenia która wynosi 7,9 mm. A i od strony technicznej moim zdaniem nie jest tragicznie, jeśli opierać się o informacje znalezione w sieci  NEC Medias Tab UL N08-D od „środka” prezentuje się następująco:

  • 7-calowy, wyświetlacz LCD o rozdzielczości  1280 x 800
  • 2-rdzeniowy procesor  Qualcomm Snapdragon MSM8960 o taktowaniu 1,5 GHz
  • aparat główny o matrycy 8MPix + przednia kamerka 2MPix do wideo-rozmów
  • akumulator o pojemności 3100 mAh

Za prace tabletu odpowiedzialny jest już stający się z dnia na dzień standardem system operacyjny Android w wersji 4.0 ICS. Co do tabletu jako takich wielkich zastrzeżeń nie mam (poza niewielką pojemnością baterii) zastanawiająca jest tylko kwestia rozmiaru pamięci zainstalowanej w urządzeniu RAM jak i tej przeznaczonej na aplikacje.

Co do dystrybucji urządzenia… Hmmm aktualnie dostępny jest jedynie w Japonii w sieci NTT DoCoMo… Czy kiedykolwiek trafi do Europy jest wielką niewiadomą.

0 Likes
0 Dislikes