Jeszcze kilka dni temu świat dowiedział się o „śmierci” znanego z smartfona Nokia N9 systemu MeeGo. Dziś dowiadujemy się nowych informacji na ten temat…

Raptem dwa dni temu pisałem o ostatniej aktualizacji, oraz o zakończeniu prac nad rozwojem projektu o nazwie MeeGo. Natomiast dziś wiadomo że to nie koniec tego systemu. Firma o nazwie Jolla Mobile zadeklarowała się rozwijać dotychczasowy projekt, niestety to nie oznacza wcale że takie smartfony jak N9 i N950 będą otrzymywać aktualizację swojego oprogramowania. Niestety do tego nie dojdzie… Wiąże się to z faktem iż  „są to produkty konkurencyjnej firmy i nie mogą oni pracować na jej rzecz”.

Jak oświadczyła Jolla Mobile nowe smartfony z systemem operacyjnym MeeGo ich „autorstwa” będą bazować na otwartym projekcie tego systemu. Wiadomo też że ludzie pracujący do tej pory nad projektem – firma Mer Project w postaci wybranych pracowników zasiliła nowo powstałą firmę, łącząc siły będą starać się spopularyzować obecny produkt. Jak zapowiedziano w przyszłych wersjach MeeGo zobaczymy nowy interfejs systemu, który ma nawiązywać w pewnym stopniu do tego znanego z N9.

0 Likes
0 Dislikes