Witajcie!

Jak zapewne widzicie, na blogu znalazł się nowy wpis. Patrząc na datę ostatniego opublikowanego (a zarazem znajdującego się na blogu) tematu z dnia 24 czerwca 2015 o nazwie – CHUWI VI7 – Najtańszy tablet z LOLLIPOP? (luuuudzie 2015 rok??).

Mogę tylko przyznać ze smutkiem, że wpisów, jak również recenzji sprzętu, gier i różnego rodzaju informacji ze świata mobilnych urządzeń było dużo więcej, jednak jak to często bywa. A zwyczajnie człowiek się tego nie spodziewa (ok ja się tego nie spodziewałem), baza danych z wpisami się „wykrzaczyła”. Cały blog, tak się „wywalił”, że aż zrobił salto :/ 

W związku z czym, byłem zmuszony, przywrócić blog do ostatniej stabilnej wersji jaką miałem na dysku zewnętrznym. Co dziwne, cały dzisiejszy dzień zadawałem sobie pytanie „dlaczego przestałem robić backupy?”, odpowiedz oczywiście była prosta – brak przestrzeni dyskowej na hostingu.

Starając się wyprzedzić komentarze typu „mogłeś zgrywać kopie zapasową na dysk”, odpowiem już teraz… tak mogłem, ale co zabawne, nawet po skopiowaniu na dysk i usunięciu z hostingu. Pozostawało mi coraz mniej miejsca. Pisząc do obsługi, w której znajduje się hosting bloga androttk.pl dostałem odpowiedz, „że tak po prostu jest, i że z czasem ta przestrzeń dyskowa zostanie zwrócona”. I jaki jest efekt tych oczekiwań, po KILKU miesiącach nie pisania? Blog androttk.pl czyli pliki, wtyczki, baza danych łącznie zajmują około 800 MB, natomiast na stronie hostingu mam informacje, iż przestrzeń dyskowa jest zajęta w ilości 1400 MB… 

I gdyby nie to, że wykupywana przeze mnie co roku przestrzeń wynosi 2GB nie byłoby w tym nic złego… 

Co w takim razie planuje?

W pierwszej kolejności, wrócić do pisania. Nie wiem jak często, ponieważ to hobby, nie praca, nie mam z tego tytułu zbytnio jakiś dochodów (niestety), może to się zmieni? Pożyjemy zobaczymy.

Po drugie, androttk.pl od zawsze był blogiem o sprzęcie mobilnym, tabletach, smartfonach, Androidzie i iOS. Może to nie odpowiednie jednak, chciałbym rozszerzyć „kontent” bloga o recenzje gier na pc. Nie mówię tu o najnowszych tytułach, bo niestety nie mam pieniędzy za co je kupić. Posiadam kilka gier na steam (150 tytułów), a o niektórych z nich chętnie napiszę swoje „trzy słowa”. Oczywiście, nie będę  ich ogrywał i opisywał „taśmowo”, gra za grą. Bo planuje również powrócić do recenzji gier i aplikacji na androida. W przypadku gier na PC myślę raczej o jednej grze na tydzień – dwa tygodnie. 

Po trzecie, w grudniu będę musiał podjąć decyzje czy zostaje na obecnym hostingu (korzystam z niego od 2012 roku, przez ten cały czas miał może dwie, trzy awarie). Jeżeli tak, to niestety wiązać będzie się to musiało z opłaceniem + powiększeniem przestrzeni dyskowej, a co za tym idzie, znacznym wzrostem utrzymania bloga. Na który sobie nie będę mógł pozwolić z prostej przyczyny – nie mam na to pieniędzy…

Jedynym sensownym wyjściem z tej sytuacji będzie zbiórka na ten cel. ALE tylko i WYŁĄCZNIE tylko wtedy, gdy faktycznie będą się na nim pojawiać wpisy.

Jak jeszcze będzie, okaże się w praniu…

Ubolewam, nad stratą dużej ilości wpisów (bo w końcu poświeciłem na pisanie ich sporo czasu), jednak niema co się mazać tylko zakasać rękawy i wziąć się do „pracy”. Jak mój dziadek mawiał „jeżeli będą efekty, to i znajdą się pieniądze”. (zobaczymy :P)

Tak więc, jeżeli wszystko pójdzie dobrze, możecie się ponownie spodziewać, nowych rzeczy na androttk.pl, kolejnych testów urządzeń (już nie długo przyjdzie do mnie nowy sprzęt do zrecenzowania), recenzji gier, kiepsko sformułowanych zdań, licznych błędów ortograficznych, stylistycznych (jak również i innych),często nie mających sensu sformułować, nie profesjonalnych, a wręcz głupich i nie poważnych żartów, porównań i całej maści beznadziejnych min typu „:D 😛 🙂 XD”. Full łosiek STYLE.

Przechlapane…   😛

 

0 Likes
0 Dislikes