android-wear

W tym tygodniu Google „pochwaliło się” światu, iż pracuje nad zmodyfikowaną wersją systemu Android, pod kontrolą którego będą funkcjonować zegarki „przyszłości” znane pod bardziej przyziemną nazwą – smartwatch.

Jak zapewne zauważyliście, w tytule znajduje się informacja, z której jasno wynika że LG zabrało się za budowę swojego pierwszego „zegarka” z tym też właśnie systemem (Google Android Wear), jak się okazuje (informacje dosłownie z przed chwili) motorola również zabrała się do pracy w tym też kierunku… mało tego, w sieci pojawił się film promocyjny tego też urządzenia, zresztą zobaczcie sami.

No cóż, przyznam zegarek wygląda całkiem zachęcająco. Jednakże co oczywiste, nieznana jest jeszcze jego cena ani specyfikacja sprzętowa, wiadomo jednak kiedy najprawdopodobniej trafi do sklepów, a ma być to okres letni i z tego co udało mi się znaleźć Moto 360 (bo tak nazywa się owy smartwatch) dostępny w pierwszej kolejności będzie „in USA”. Jak podaje Motorola smartwatch trafić ma do sklepów na całym świecie (również w Polsce? 😛 czas pokaże).

Wracając jednak do tematu tytułowego, jak wygląda LG G Watch? jaka jest jego specyfikacja i kiedy możemy się go spodziewać na półkach sklepowych?

Wygląd pierwszego urządzenia noszonego na ręce pracującego w oparciu o system Google Android Wear od LG prezentuje się następująco:

LG-G-Watch-2

Charakteryzują go takie podzespoły jak:

  •  1.65 calowy ekran o rozdzielczości 280 x 280 pikseli
  • 512 MB RAM
  • 4 GB pamięci wewnętrznej

Mało tego, wiem… niestety również nie mogę zagwarantować, iż na 100% w rzeczywistości takie parametry rzeczywiście okażą się prawdą… w tej chwili są to plotki… do których osobiście sam nie jestem przekonany, a zamieszczam je tylko dlatego abyście mogli, zobaczyć, zweryfikować je z „prawdziwymi” danymi które zostaną podane w przyszłości (miejmy nadzieje że niedalekiej).

LG G Watch na półki sklepowe trafić ma już w drugim kwartale tego roku (a z tego co pamiętam mamy 2014 rok :P).

Na sam koniec, pozostawiłem dla Waszej oceny filmik prezentujący sam system Google Android Wear, jego funkcje, itd.

Może wyda się to niedorzeczne, jednak po obejrzeniu tego nagrania jestem „odrobinę” nie przekonany co do funkcjonowania tego systemu w naszych realiach… Dlaczego? Długo mógłbym się na ten temat rozpisywać, ale widzę że już przesadziłem odrobinę z tym wpisem i podam tylko jeden… Mianowicie sterowanie urządzeniem przy pomocy mowy… fajnie brzmi, jednak w naszej „szarej” polskiej rzeczywistości śmiem wątpić, aby to zdało egzamin… czego najlepszym przykładem może być rozpoznawanie naszej mowy w dzisiejszych smartfonach pracujących na chociażby systemie Android… Dziękuje to tyle w tym temacie.

PS. Jeśli dowiem się więcej na temat samego system, lub też LG G Watch postaram się coś o tym napisać. A Wy jak oceniacie nowy system Google Android Wear? oraz dwa nowe „zegarki”?

0 Likes
0 Dislikes