LG G2 1

Tak jak zapewne wszyscy wiecie oficjalna data premiery zapowiedziana została na 7 sierpnia, tak też się stało… odbyła się całkiem interesująca prezentacja, która pozostawiła po sobie kilka znaczących śladów, takich jak potwierdzony wygląd samego smartfona, nowe funkcje jak również specyfikacje sprzętową. Do tego wszystkiego w ramach rekompensaty, że ten tekst pojawia się dopiero teraz pragnę dorzucić przykładowe fotografie wykonane LG G2 oraz informacje na temat ceny, ramy czasowe kiedy nowy LG trafi na pułki sklepowe, jak również za jaką cenę najprawdopodobniej będziemy mogli nabyć tytułowe urządzenie.

LG G2 f3

Jak sam smartfon wygląda z całą pewnością możecie zauważyć, wykonanie samego urządzenia, bazując na zamieszczonych fotografiach naprawdę nie rozczarowuje, w pierwszej chwili spoglądając na nowego flagowca od LG rzucił mi się w oczy tył urządzenia i znajdujące się w tamtym miejscu klawisze odpowiedzialne minimum za takie funkcje jak kontrola głośności, włączanie, wyłączanie urządzenia oraz spust migawki aparatu.

LG G2 f1

O froncie urządzenia również warto wspomnieć, chociażby ze względu na niespotykaną do tej pory cienką ramkę dookoła ekranu która według podanych informacji ma 2 minimetry szerokości, czy naprawdę stylową linie i całkowite pozbawienie fizycznych klawiszy.

LG G2 f2

Pamiętając o wspomnianym wyglądzie, który nie wiem jak u Was ale w moim przypadku zrobił spore wrażenie, przechodzimy dalej… na co warto zwrócić uwagę pomijając aspekt wyglądu zewnętrznego w tym smarfonie?

Z całą pewnością na ponadprzeciętną, żeby nie napisać jedną z najlepszych specyfikacji sprzętowych jakie do tej pory ujrzały światło dzienne i były dostępne globalnie w smartfonach? Przesadzam, raczej nie bardzo… zresztą przekonajcie się sami… o to co „siedzi”w LG G2:

  • 5.2-calowy ekran o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli)
  • 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 800 o taktowaniu 2.3GHz
  • układ graficzny Adreno 330
  • 2GB pamięci RAM
  • 16 lub 32GB (brak slotu na karty microSD)
  • aparat fotograficzny o matrycy 13MPix (optyczna stabilizacja obrazu)
  • akumulator o pojemności  3000mAh

Ponadto warto wspomnieć o tym że LG G2 nagrywa filmy w rozdzielczości 1080p, z prędkością  60fps na sekundę, odtwarza dźwięki w jakości Hi-Fi 24bit/192kHz, posiada port podczerwieni, LTE-A jak również Bluetooth 4.0. Całość w chwili obecnej ma pracuje przy udziale systemu operacyjnego Google, Android 4.2.2 z uwzględnieniem aktualizacji do Androida w wersji  4.3 (zapewne w dalekiej przyszłości…).

LG G2 trafić ma do sprzedaży w ciągu 6 najbliższych tygodni, mowa tu również o Europie (ciekawe czy ta informacja odnosi się również do Polski, bo z doświadczenia wiem, że ma się to czasami nijak). Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za nowość od LG wynosić ma następująco, za model z 16 GB pamięci wbudowanej 599 euro, czyli trochę ponad 2500 złotych, za model z 32 GB pamięci natomiast 629 euro czyli około 2700 zł. Na temat ceny rozwodzić zbytnio się nie zamierzam, wtrącę jednakże swoje 5 groszy pisząc że jeśli faktycznie jest to prawda tzn. takowa cena będzie obowiązywać również w Polsce (w co powątpiewam) to warto się zainteresować tym urządzeniem, bo wydaje się być warte każdej wspomnianej przed chwilą złotówki…

Na sam koniec zamieszczam kilka przykładowych fotografii wykonanych LG G2 „smacznego” 🙂 .

 

0 Likes
0 Dislikes