Nie często możemy usłyszeć o nowych smartfonach od Lenovo, ta firma kojarzy nam się raczej z laptopami i sprzętem do PC. Jednak jak możemy zobaczyć nic nie stoi na przeszkodzie chińskiemu producentowi aby w „wolnym czasie” zaprojektować jakiś smartfon.

Najnowszą  propozycją od Lenovo jest model A660. Urządzenie jest kolejnym smartfonem posiadającym slot na dwie karty SIM i nie wyróżniało by go nic z grona podobnych mu „słuchawek” gdyby nie certyfikat IP67, dzięki temu Lenovo A660 jest odporny na kurz, wstrząsy i zanurzenia w wodzie (na głębokość do 1metra i na czas nie dłuższy niż 30minut).

Model A660 poza wspomnianymi wcześniej zaletami, może się również pochwalić całkiem nie najgorszą specyfikacją, która bez problemu powinna radzić sobie z obsłużeniem systemu operacyjnego Android 4.0 ICS w które zostało zaopatrzone to urządzenie, ponadto wewnątrz smartfona znajdziemy:

  • 4-calowy ekran o rozdzielczości 800×480 (szkło Gorilla Glass)
  • 2-rdzeniowy procesor o zegarach 1GHz
  • aparat o matrycy 5MPix + kamerka o rozdzielczości VGA z przodu
  • bateria o pojemności 1,500mAh
  • dual SIM
  • grubość urządzenia: 10.5mm

No i to tyle z faktów, jak dobrze zauważyliście brakuje informacji na temat wewnętrznej pamięci, czy też ilości pamięci RAM w jakie urządzenie zostało zaopatrzone, niestety na ten temat brakuje informacji… Producent nie podał niestety też, kiedy Lenovo A660 trafi na pułki sklepowe, jaka będzie jego cena oraz czy poza rynkiem chińskim możemy się go spodziewać w pozostałych rejonach świata.

0 Likes
0 Dislikes