Ostatnio złapałem się na tym, że czytam coraz więcej o smartfonach od Huawei. Szczerze to nie dlatego, abym był ich „fanboyem”, nic z tych rzeczy. Fakty są takie, że o Huawei dużo się mówi w Polskich „internetach”. 🙂 W dzisiejszym wpisie zamierzam „opowiedzieć” o nowym „wypasionym” telefonie od tego też producenta.

Mate RS Porsche, bo tak nazywa się właśnie „porsche” wśród urządzeń mobilnych od Huawei, które swą oficjalną premierę powinien mieć już jutro tj. 27 marca 2018 roku, charakteryzuje się naprawdę imponującą specyfikacją sprzętową (jednak nie pełną, szukałem, lecz mało danych jest na jego temat). W skład której wchodzą takie podzespoły jak:

  • procesor: Kirin 970
  • wyświetlacz: Brak informacji o rozmiarze i rozdzielczości, znane są jedynie proporcje ekranu 18:9, wykonany w technologi OLED
  • pamięć urządzenia: 8 GB RAM, 512 GB pamięci wewnętrznej (na aplikacje, filmy, muzykę, itp.)
  • aparat: potrójny aparat główny o matrycy 40 Mpix, 20 Mpix i 8 Mpix, 
  • bateria: o pojemności 4000 mAh

Brak informacji na temat wersji systemu operacyjnego, pozwala spekulować że w Mate RS Porsche zobaczymy Androida Oreo. Ponadto nie obędzie się od dwóch szokujących rzeczy… designu który, spoglądając na zdjęcie u góry wpisu, prezentujące tył urządzenia – jak dla mnie wygląda świetnie (w końcu Porsche Design), oraz cenę jaką przyjdzie nam za to urządzenie zapłacić (patrz wcześniej – „Porsche Design” 🙂 ). A która, wcale już taka „świetna” nie jest. Z wstępnych informacji, wynika że Huawei Mate RS Porsche ma przebić cenowo magiczne 6000 zł, czy tak faktycznie będzie?

Przekonamy się już jutro. 

0 Likes
0 Dislikes