Huawei-Ascend-Mate-2

Firma Huawei zaprezentowała w końcu kolejną odsłonę swojego „tabletofonu” o nazwie Ascend Mate 2. Urządzenie tak jak w tytule nie nada się na każdą kieszeń, jesteś ciekawy dlaczego? Zapraszam do krótkiej „czytanki”.

W pierwszej chwili co w moim mniemaniu oczywiste, mogłoby się wydawać sądząc po zamieszczonym tytule, że nowa odsłona Ascend Mate z całą pewnością będzie wysoko budżetowym urządzeniem, czy tak faktycznie się okaże? Przekonamy się w momencie kiedy producent zechce nas o tym poinformować, ponieważ na chwilę obecną brakuje jakichkolwiek informacji na temat ceny jak również terminu „sklepowej premiery”… a więc po co ten tytuł?

Sprawa wygląda w ten sposób, iż Huawei Ascend Mate 2 posiada całkiem pokaźne rozmiary… a to co najmniej ze względu na to, że został wyposażony w ekran o przekątnej 6.1 cala. A to nie koniec nowin na temat sporych „rozmiarów” o jakich będziemy mogli usłyszeć na temat tego też urządzenia. Zapraszam do zapoznania się ze specyfikacją sprzętową, w skład której wchodzi wcześniej już wspomniany:

  • 6.1- calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (720p)
  • 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon (niestety nie podano dokładnie jaki) o taktowaniu 1.6 GHz
  • 2 GB pamięci RAM
  • 16 GB pamięci wewnętrznej + slot kart microSD
  • aparat fotograficzny o matrycy 13 MPix (f/2.0, obiektyw 28 mm, filmy 1080p)  + kamerka do wideo-rozmów 5 MPix
  • bateria o pojemności 4050 mAh

Wraz z  pierwszym uruchomieniem Huawei Ascend Mate 2, „tabletofon” przywita nas Androidem w wersji 4.3 Jelly Bean oraz nakładką systemową o nazwie – Emotion UI 2.0.

0 Likes
0 Dislikes