Dobry rok temu po raz pierwszy na tak z pozoru ryzykowny krok (wypuszczenie smartfona z ekranem przekraczającym 5-cali) zdecydowała się firma Samsung, jak się okazało w niedługim czasie ich produkt (Samsung Galaxy Note) okazał się strzałem w dziesiątkę. Od tamtego czasu doczekał się nawet następcy… W ślad za Samsungiem postanowiły podążyć inne firmy, takie jak np. HTC, Pantech czy Oppo… Do tej ekipy możemy zaliczyć kolejną firmę, Huawei.

Dokładnie wczorajszego dnia w Chinach firma Huawei zaprezentowała nowy model smartfona, będący swego rodzaju odpowiedzią na mający  niedawno co w Polsce swoją premierę „tabletofon” od Samsung – Galaxy Note 2. Huawei zaprezentowało nam Ascend D2.

Na temat prezentowanego urządzenia wiadomo, że będzie kolejnym telefonem pracującym na systemie operacyjnym Google w wersji Android 4.1 „JB” ponadto swoją obecnością zaszczyci pułki sklepowe zaraz na początku przyszłego roku w chwili obecnej wiadomo, że wyłącznie na terenie Chin.

Co do samej specyfikacji, wszystko prezentuje się jak najbardziej pozytywnie, mianowicie w pierwszej kolejności spoglądając na model Ascend D2 zachwycić ma nas wspaniały 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości (jak głoszą plotki) Full HD, następnie warto wspomnieć o 4-rdzeniowym procesorze taktowanym 1.5 GHz, do tego wszystkiego taką wisienką ma być obecność aparatu o matrycy 13 MPix wraz z kamerką do wideo-rozmów, no i oczywiście należy się słowo na temat zasilania… i tu kolejna miła niespodzianka, dlatego że smartfon zasilany będzie baterią o pojemności 3,000 mAh.

Czyli jak widać szykuje się kolejne warte uwagi urządzenie, chciałoby się napisać że za niewielkie pieniądze, lecz czy tak rzeczywiście będzie? Czas to zweryfikuje.

0 Likes
0 Dislikes