HTC ostatnimi czasy dwoi się i troi by uszczęśliwić swoich klientów, oraz co ważne zyskać nowych…  poza projektowaniem super wydajnych smartfonów ( HTC Butterfly ) stara się zadowolić również odrobinę mniej wymagających, w tym przypadku prezentując HTC One SV.

Czytając pierwsze informacje na temat tej słuchawki odniosłem dziwne wrażenie, ażeby ten smartfon był następcą bardzo udanej konstrukcji o bliźniaczo podobnej nazwie –  HTC One S (w tym przypadku wzbogaconej o V w nazwie) oraz moduł LTE (wydana zostanie również wersja 3G).  Jednak po zapoznaniu się z parametrami urządzenia, przedstawiającymi się w sposób następujący:

  • 4,3-calowy ekran LCD2 o rozdzielczości 800 x 480 pikseli
  • 2-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 MSM8930 o  taktowaniu 1,2 GHz ( w przypadku wersji 3G spotkamy się z procesorem Snapdragon S4 MSM8230 1,2 GHz )
  • układ graficzny: Adreno 305
  • 1 GB pamięci RAM
  • 8 GB pamięci wewnętrznej + slot na karty microSD (do 32 GB)
  • aparat o matrycy 5-megapiksel + przednia kamerka do wideo-rozmów o rozdzielczości 1,6 MPix
  • bateria  o pojemności 1800 mAh

Mogę napisać, że niestety HTC One SV wypada odrobinę gorzej od wspomnianego wyżej modelu One S, chociażby za sprawą wyświetlacza, a dokładniej jego niższej rozdzielczości (One S może pochwalić się ekranem 960 x 540 pikseli, natomiast One SV wyłącznie  800 x 480 pikseli). Poza wspomnianymi parametrami technicznymi należy wspomnieć również o : Wi-Fi ( 802.11 a/b/g/n ), Bluetooth 4.0, oraz  NFC. Do tego wszystkiego producent nie zapomniał o takich „smaczkach” jak technologia Beats Audio czy też certyfikat PlayStation.

HTC One SV w momencie trafienia do sklepów dostępny ma być w pakiecie z systemem operacyjnym Android 4.0 ICS, wzbogaconym o dobrze znaną i cenioną autorską nakładkę Sense 4.0.

Datą ukazania się smartfona w sklepach ma być miesiąc styczeń 2013 roku, co do ceny ma oscylować na poziomie 400-450 dolarów (na korzyść wersji 3G, która rzecz jasna będzie tańsza).

0 Likes
0 Dislikes