Review of: Grand Prix Story
Gra:
Kairosoft
Version:
1.0.5
Price:
ok 16 zł

Reviewed by:
Rating:
5 Stars
On 3 maja 2012
Last modified:26 maja 2012

Summary:

+ Mega grywalność!!

+ Piękna oprawa graficzna

+ Już dawno nie słyszałem tak przyjemnych dźwięków

+ System ulepszania aut i ich podzespołów

+ Długość gry

- Mimo iż minęło tyle czasu od premiery gry, a cena jest nadal dość wysoka

Grand Prix Story jest grą która miała premierę jakiś już czas temu. Jednak jest to pozycja na tyle dobrą iż postanowiłem napisać o niej trzy słowa od siebie.

Zadaniem przed jakim stawiają nas twórcy Grand Prix Story jest poprowadzenie teamu wyścigowego po szczeblach kariery zaczynając od pojedynczych wyścigów, z samochodami zrobionymi w „szopie” poprzez coraz to trudniejsze wyzwania, a skończywszy na bardzo wymagających wyścigach z serii Formuły 1 zasiadając za sterami prawdziwych odrzutowców na kołach.

Rozgrywka w grze wygląda następująco, na starcie „projektujemy” nasz bolid z dostępnych przez nas elementów, w skład których wchodzą karoseria i podwozie, każde z tych części ma swoje statystki. Wybieramy odpowiednie dla nas podzespoły, które z czasem możemy ulepszać.

Po tym kiedy nasz pojazd jest gotowy wybieramy dla niego odpowiedniego kierowcę. Początkowo do wyboru w naszym teamie mamy tylko jednego, ale z czasem będziemy mieli możliwość zatrudnienia kolejnego.

Kiedy kierowca jest przydzielony, wybieramy wyścig. Jak już pisałem na wcześniej na początku mamy do wyboru jedynie pojedyncze wyścigi. Po wyborze trasy następuje oczekiwanie na wyścig.

Jesteśmy zabrani na tor, gdzie nasza rola się kończy a kierowcy walczą o pozycje startowe.

 

Następnie jest wyścig, i jak to mówi się „wszystko wychodzi w praniu” tak tu możemy zobaczyć, czy dobrze przygotowaliśmy się do trasy, czy nasze auto jest dość dobre w stosunku do „wyścigówek” innych kierowców. Czy nasz kierowca został dobrze wytrenowany i posiada odpowiednie kwalifikacje by dobrze pokierować naszym pojazdem. META i…już wszystko jasne, wygraliśmy.

Wracamy do warsztatu i remontujemy nasz pojazd. Po wygraniu pierwszego wyścigu zawitają w naszym warsztacie sponsorzy dzięki którym mamy głównie wpływy by projektować nowe maszyny,opłacać kadrę itd.

Technicznie gra również jest bardzo dobra, w prawdzie mamy tu nadal z 2d jak i we wszystkich produkcjach Kairosoft, ale jest ładnie, kolorowo i estetycznie. Muzyczka w grze jest po prostu świetna, bez błędnie trafiła w moje gusta, jest zwyczajnie idealna.

Grand Prix Story jest jedną z lepszych gier w które przyszło mi grać na swoim smartfonie.

Naprawdę tą produkcje mogę polecić wszystkim, nie tylko fanom wyścigów, swój egzemplarz kupiłem jakiś czas temu jeszcze w dawnym Android Market za symboliczne 3 zł.

Ale uważam że gra jest warta wiele, wiele więcej. Grę ukończyłem trzy razy i nie boję się napisać że Grand Prix Story bije na głowę grywalnością nie jedną nową produkcję z marki Kairosoft.

+ Mega grywalność!!
+ Piękna oprawa graficzna
+ Już dawno nie słyszałem tak przyjemnych dźwięków
+ System ulepszania aut i ich podzespołów
+ Długość gry
- Mimo iż minęło tyle czasu od premiery gry, a cena jest nadal dość wysoka
0 Likes
0 Dislikes