Gra:
Gameloft
Version:
1.0.0
Price:
ok 23 zł

Reviewed by:
Rating:
3 Stars
On 9 kwietnia 2012
Last modified:10 maja 2012

Summary:

+ Bardzo dobra grafika i animacja postaci

+ Super udźwiękowienie

+ Wiele pojazdów

- Komiczne odwzorowanie jazdy pojazdem (hamowanie to żart)

- Za bliskie dorysowywanie tła

- Kiepska optymalizacja

- Cena...

 

Na grę Gangstar Rio: City of Saints z niecierpliwością czekałem od kiedy tylko zobaczyłem trailer na stronie jej producenta tj. firmy Gameloft. Czy warto było czekać ?

Premiera na urządzenia z nadgryzionym jabłkiem w tle miała już miejsce parę miesięcy temu, użytkownicy systemu z zielonym robotem w tle byli skazani na czekanie aż do teraz. Jakie było moje pierwsze wrażenie po uruchomieniu gry?

Na pierwszy ogień rzuciła się w oczy grafika która w chwili włączenia gry zwaliła mnie z nóg. To było jak grom z jasnego nieba, zdjęcia przedstawiające grę nie opisują tego nawet  w połowie. Animacje postaci, wygląd pojazdów, otoczenie… majstersztyk. Byłem pod wielkim wrażeniem, jednak po chwili szoku wywołanego grą dotarło do mnie że… Gangstar Rio: City of Saints potrafi się przyciąć. Nie wiem na jakim sprzęcie ta gra chodzi bez „zawieszki” ale na moim wysłużonym Samsungu Galaxy SII gra zwyczajnie w świecie potrafiła gubić klatki… Co  dziwne tła dorysowują się dość wolno i w nie dalekiej odległości od gracza… Może na jakimś HTC One X będzie już dobrze i w stu procentach będziemy mogli cieszyć się z gry. W Gangstar Rio mamy wiele misji do wykonania, poczynając od podwiezienia danej osoby z punktu A do punktu B, po loty samolotem, a na masowej eksterminacji wroga kończąc.

Teren gry jest całkiem duży, możemy go przemierzać na pieszo (co jest niezbyt wygodne i szybkie) jak również za pomocą różnych samochodów, skuterów, quadów, czy też przy pomocy wspomnianych już wcześniej samolotów. Niestety pisząc o tym drugim sposobie poruszania się (mowa tu o pojazdach) strasznie się zawiodłem.

Model jazdy jest nie najlepszy, z jednej strony czuć „wagę” danego pojazdu, ale jeśli weźmiemy pod uwagę jak taki potencjalny środek lokomocji nie naturalnie szybko się porusza, to dojdziemy do wniosku że coś jest nie tak. Weźmy za przykład taką sytuacje jedziemy popularnie nazywanym „ścigaczem” przez miasto, rozpędzamy się nim w bardzo nie długim czasie do ogromnych prędkości i chcemy zahamować… I udaje nam się to nie mal że natychmiast, droga hamowania w takim przypadku wynosi raptem kilka metrów!! To śmieszne! i wręcz nie dopuszczalne… Podczas gry towarzyszy nam miła dla ucha muzyczka, szczerze bardzo trafiła w moje gusta. Nie nudzi się za szybko, odgłosy w grze również są bardzo pozytywne, nasza postać dość często potrafi rzucić jak z kapelusza jakimś  komentarzem np. kiedy kogoś potrącimy „sorry nie widziałem Cie” albo „nie przejmuj się nic Ci nie będzie”, co jest nawet zabawne. Podsumowując gra Gangstar Rio: City of Saints na którą długo i nie cierpliwie czekałem, w moim mniemaniu murowany hit okazała się grą trochę więcej niż przeciętną… Z tego co wiem miała być konkurencją dla Grand Theft Auto 3 od Rockstar Games, mówiono nawet że ma być od niej lepsza… moim zdaniem z GTA 3 przegrywa…

Nie mniej jeśli macie moi drodzy mocnego smartfona, przeszliście dwie wcześniejsze gry z tej serii, które przypadły wam do gust to śmiało możecie zagrać w Gangstar Rio: City of Saints.

+ Bardzo dobra grafika i animacja postaci
+ Super udźwiękowienie
+ Wiele pojazdów
- Komiczne odwzorowanie jazdy pojazdem (hamowanie to żart)
- Za bliskie dorysowywanie tła
- Kiepska optymalizacja
- Cena...
0 Likes
0 Dislikes