O smartfonach Japońskiego koncernu Fujitsu raczej nie słyszy się za często… Tym razem firma ta ma nam do zaoferowania model o nazwie Regza T-02D i jak zapowiada ma być to smartfon przeznaczony w głównej mierze do robienia zdjęć. Ale czy na pewno?

Smartfon ma całkiem spore aspiracje by walczyć o miano smartfona dla fotografa a to za sprawą  zamontowanego aparatu o rozmiarze matrycy 13,1 Mpix, charakteryzującego się czujnikiem Exmor R firmy Sony, czułością ISO na poziomie 25.600 oraz diodą LED która z powodzeniem ma oświetlać nawet najciemniejsze miejsca.

Dla ludzi o trochę bardziej przyziemnych zainteresowaniach typu gry, filmy, internet również Regza T-02D ma co nieco do zaoferowania, na pierwszy ogień wyłania się system Android 4.0 ICS, następnie 4,3-calowyy wyświetlacz  AMOLED Plus o rozdzielczości qHD (960 x 540 pikseli), 2-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 Ghz oraz baterie o pojemności 1800 mAh. Dodatkowo potwierdzono, że urządzenie posiada czytnik linii papilarnych, tuner tv, oraz jest wodoodporne.  Reszta z podzespołów Fujitsu Regza T-02D  jest na chwilę obecną jedną wielką niewiadomą.

Osobiście dodam, że coś nie widzi mi się w tym telefonie czułość ISO wynosząca 25.600, z doświadczenia wiem iż w naprawdę dobrym aparacie kompaktowym praca z czułością ISO na poziomie 1600 mija się z celem. To jakoś nie wierzy mi się żeby to dobrze wyglądało na przykładzie  modelu Regza T-02D… Ale to tylko moja osobista opinia, z którą nikt nie musi się zgodzić prawda? 🙂

Smartfon można nabyć od dziś u japońskiego operatora telefonii komórkowej – NTT DoCoMo.

0 Likes
0 Dislikes