Aplikacja:
Dolphin Browser
Version:
8.0.0
Price:
Darmowa

Reviewed by:
Rating:
4 Stars
On 14 kwietnia 2012
Last modified:10 maja 2012

Summary:

+ Nie zawodna

+ Łatwa w obsłudze

+ Szybka

+ Ładny Interfejs

+ Po polsku

+ Darmowa

- "Polonizacja" aplikacji wynosi ok 80%

- Wybieranie głosowe jeszcze wymaga dopracowania

 

Dziś postanowiłem Wam przybliżyć jedną z lepszych jak nie najlepszą przeglądarkę internetową na androida. Dolphin Browser HD. Samą przeglądarkę mogę powiedzieć że „testuje” od kilku miesięcy. Początkowo na Samsungu Galaxy S, kilka następnych miesięcy na jego drugiej odsłonie. I prawdopodobnie jeśli nie wyjdzie nic lepszego od tej przeglądarki, będę testować na następnym smartfonie.

Co spodobało mi się w Dolphin Browser HD? Szybkość i nie zawodność była podstawą, swego czasu szukałem przeglądarki która będzie w stanie odtwarzać bez błędnie flash’a     i która będzie bezproblemowo ładować strony w sposób taki jaki widzimy to na PC.

Wygląd przeglądarki, cały interfejs jest bardzo przyjazny użytkownikowi, nie mogę powiedzieć również złego słowa o funkcjonalności, która z wersji na wersje jest coraz większa.

W najnowszej aktualizacji autorzy dodali opcje Sonar polegającą na wydawaniu głosowych komend wyszukiwarce typu „allegro nike shoes” po czym przeglądarka wyszukuje nam podane hasło co jednak nie działa zawsze jak należy. Z takich starszych opcji bardzo przypadła mi szczególnie jedna do gustu, otóż przypisywanie strony do danego gestu.

Jak to działa? Wybieramy stronę która nam się spodobała, z której często korzystamy, przyciskamy adres tej strony i wybieramy z menu „utwórz gest dla tej strony”, następnie rysujemy jakiś kształt i już. Od teraz jeśli tylko przyjdzie nam ochota naciskamy w lewym dolnym rogu na logo z delfinem, rysujemy gest wcześniej przypisany do tej strony i to tyle. Cała operacja trwa może dwie sekundy. Kolejnym faktem przemawiającym na korzyść tej przeglądarki jest w niej język Polski. Niestety  nie w 100%.

W tej części powinienem napisać o wadach Dolphin Browser… Jednakże nie mam za wiele o czym pisać na ten temat bo poza tym że aplikacja nie jest spolszczona do końca, i wybieranie głosowe jest trochę nie dopracowane to nie znalazłem jakiś innych wad…Rzucę jeszcze jedną rzeczą przemawiającą na korzyść „Delfina” jest cena która wynosi 0 zł. Tak, dokładnie przeglądarka jest całkowicie darmowa. Dolphin Browser HD mogę polecić każdemu, jak już pisałem na początku sam z niej korzystam i jeszcze mnie nigdy nie zawiodła.

 

+ Nie zawodna
+ Łatwa w obsłudze
+ Szybka
+ Ładny Interfejs
+ Po polsku
+ Darmowa
- "Polonizacja" aplikacji wynosi ok 80%
- Wybieranie głosowe jeszcze wymaga dopracowania
0 Likes
2 Dislikes