tabson

Aktualnie na rynku możemy znaleźć całkiem sporo tanich i nie bójmy się tego powiedzieć „szajsowatych” tabletów co łączy je wszystkie? Kiepskie wykonanie? Słaba bateria? System operacyjny Android KitKat? Tak, tak i jeszcze raz tak! Mamy prawie czerwiec 2015 roku, a pomimo wielkich chęci na nowy tablet i niestety małego budżetu, nie możemy pozwolić sobie na nowe urządzenie z Android LOLLIPOP, to może budzić frustracje… to zrozumiałe. A co powiecie na baaardzo tani tablet hulający na „lizaku” w wersji 5.1? Zaciekawieni? W takim razie zapraszam poniżej. 🙂

Chuwi-Vi7-fea-750x420

Jak grom z jasnego nieba, jak kanapka z dżemem padająca posmarowaną stroną na ziemie, tak też wpadłem w sieci na garść informacji o CHUWI VI7 – tablecie za naprawdę małe pieniądze, którego nie będzie szkoda dać nam dziecku do zabawy, lub też zwyczajnie wydawać dwóch pensji.

Urządzenie pochwalić się może wyświetlaczem o przekątnej 7-cali pracującym w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, tak wiem w dzisiejszych czasach rozdzielczość przynajmniej nie HD to „bida”, ale spokojnie, dalej jest już lepiej. Sercem CHUWI VI7 jest całkiem przyzwoity czterordzeniowy procesor Intel Atom X3 C3230 o taktowaniu 1,2 GHz. Tablet został „uzbrojony” w 1 GB pamięci RAM, oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Ponadto muszę napomknąć o akumulatorze, o którym tak na prawdę wolałbym nie pisać… zresztą jego pojemność 2500 mAh to niestety, nie powód do dumy…

Dodatkowo należy wspomnieć o takich „bajerach” jak: 3G, GPS, Bluetooth, WiFi, a także dwa aparaty – przedni o matrycy 0,3 MPix i tylni 2 MPix.

Tak, zdaje sobie sprawę z tego wszystkiego… Całkiem niska rozdzielczość ekranu, kiepska bateria… Ale chwila! Nie jest to tablet za 1000 zł, nawet nie za 500, czy też 400 złotych… Tak, Panie i Panowie CHUWI VI7 jest urządzeniem które możemy kupić już za 65 dolarów! Co po dzisiejszym kursie dolara wynosi około 240 złotych!!

Dziękuje, dobranoc. 🙂

0 Likes
0 Dislikes