Gra:
Kairosoft
Version:
1.0.0
Price:
ok 16 zł

Reviewed by:
Rating:
5 Stars
On 8 kwietnia 2012
Last modified:10 maja 2012

Summary:

+ możliwość poprowadzenia własnej sieci restauracji

+ bardzo grywalna

+ miła dla oka grafika 2d

+ przyjemna dla ucha oprawa dźwiękowa

- cena troszkę wygórowana (ale tyle kosztują na ogół nowości)

Dwa dni temu zakupiłem do testów nową grę Twórców Mega hitu Game Dev Story, studia Kairosoft pod tytułem Cafeteria Nipponica. Jak mijał mi czas z gra i jakie są moje wrażenia postaram się o tym opowiedzieć w tekście poniżej.

Przeczytałem na stronie producenta o wypuszczeniu nowej gry w której wcielamy się w właściciela restauracji, pomysł do mnie jak najbardziej trafił, wszedłem na Google Play i zauważyłem że jest już do zakupienia. Chwile później pełen optymizmu i biedniejszy o prawie 16zł włączałem grę. Początek był troszkę dziwny bo nie od razu wiedziałem z czym to się „je”.    Nie upłynęło jednak dużo czasu jak połapałem się z mechaniką gry, więc wygląda to tak.

Na początku mamy jeden lokal w nim możemy mieć zatrudnionych dwóch kucharzy i parę kelnerów. Ustawiamy stoły oraz inne meble typu tv, roślinki w miejscach do tego wcześniej ustalonych przez twórców gry. Swoją drogą szkoda że nie możemy rozplanować rozmieszczenia naszych mebli jak nam się podoba, ale no cóż… Lokal otwieramy o 10:00 zamykamy o 21:00, jeśli zlecimy naszemu kucharzowi to co noc będzie dla nas pichcić przysmaki które później będziemy dodawać do menu naszej restauracji. W menu gry pod wyborem Plans możemy zlecić np zatrudnienie nowego pracownika, zmianę wyglądu naszej restauracji, zaproszenie reportera który zwykle przychodzi wczesnym rankiem, czy też zakup nowego lokalu (możemy mieć ich maksymalnie pięć). W menu gry pod opcją          Buy Ingredients znajdziemy ekskluzywne produkty, dzięki którym nasze dania będą jeszcze lepsze, przez co klienci będą je chętniej nabywać i będą w stanie więcej za nie zapłacić. Co jakiś czas zdarzy się że nasza „ekipa” wyruszy na „polowanie” tzn.  wybieramy czy mają iść na farmę czy w inne miejsce, w celu znalezienia np jakiś składników które możemy później dodać do ulepszenia naszego dania. Od czasu do czasu znajdziemy też w ten sposób elementy dekoracji, nowe stoły itp.

Od strony technicznej gra nie różni się za bardzo graficznie w stosunku do innych gier od Państwa z Kairosoft. Gra jest dwuwymiarowa jednak charakteryzuje się dużą ilością detali jest ładna i kolorowa, czyli nie jest źle. Dźwięki płynące w grze są także na poziomie, muzyczka jest przyjemna dla ucha i nie denerwuje nawet po długich sesjach z grą.

Grę Cafeteria Nipponica mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim fanom gier tego typu. I mogę Was zapewnić iż te prawie 16zł wydane za tą grę jest do zaakceptowania. Nie żałuję dokonanego zakupu, więc zapraszam do Google Play po własną kopię gry, a ja lecę dalej grać. 🙂


+ możliwość poprowadzenia własnej sieci restauracji
+ bardzo grywalna
+ miła dla oka grafika 2d
+ przyjemna dla ucha oprawa dźwiękowa
- cena troszkę wygórowana (ale tyle kosztują na ogół nowości)
0 Likes
0 Dislikes