Pomysłowość w nazewnictwie firm takich jak Intel, czy Google zawsze mnie zaskakiwała bo w końcu jak można nazwać już 12 odsłonę procesora, lub systemu operacyjnego? Alder Lake i Snow Cone… ok nie mam pytań. 🙂

Xiaomi wydaje się być równie pomysłowe i tak oto jeśli wiecie, lub nie takie na przykład Mi Mixem 4 posiadało nazwę kodową „Odin”, fakt nazwa pochodzi bardziej z mitologii nordyckiej, aniżeli dobrze znanego filmu o super bohaterach, to i tak te postacie tam występowały, mowa tu o wspomnianym wcześniej Odynie i naszych dzisiejszych „bohaterach” tego wpisu, Loki i Thorze, a raczej Xiaomi Mix 5 i Mix 5 Pro.   

Jak na razie o urządzeniach wiadomo niezbyt wiele, poza tym że mają się ukazać w pierwszej połowie 2022 roku (być może w marcu), posiadają wyczesane nazwy i będą to rzecz jasna smartfony z wyższej pułki, żeby nie powiedzieć flagowej (są w ogóle takie pułki? 😀 jeśli tak to dajcie znać).

Sercem tych urządzeń ma być Qualcomm Snapdragon  898 przemianowany jakiś czas temu na Snapdragona 8 Gen1. Jeśli wierzyć plotkom, oba urządzenia będą posiadać ładowanie w okolicach 100 W, a więc na ładowarce posiedzą kilkanaście minut i będą gotowe do akcji. Ponadto, w tych modelach ma pojawić się (czy może bardziej, ma zostać ukryta) pod szkłem wyświetlacza kamerka przednia o matrycy 48 MP. A taką wisienką na torcie, w przypadku Mix 5 Pro ma być również peryskopowy teleobiektyw. 

 

 

 

0 Likes
0 Dislikes