Tempo z jakim wychodzą nowe urządzenia z androidem jest iście zastraszające. Z najbardziej rozpowszechnionych możemy wyróżnić smartfony oraz tablety. Oczywiście można usłyszeć było również o odtwarzaczach wideo, aparatach cyfrowych… Ale co powiecie na tablet do gier, z fizycznymi przyciskami sterowania i systemem android? Brzmi interesująco prawda?

Z taką inicjatywą postanowiła wyjść firma Archos projektując swój nowy produkt, który jest nie mniej, nie więcej jak połączeniem mobilnej konsoli i tabletu. Wizualnie moim zdaniem Archos GamePad prezentuje się bardzo fajnie, a jeśli chodzi o jego specyfikacje, to także nie ma się czego zbytnio wstydzić w jego wnętrzu ujrzymy dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,5GHz z czterordzeniową grafiką Mali 400 i 1GB pamięci RAM. Obraz będzie wyświetlany na 7-calowym ekranie. Całość pracować ma na systemie operacyjnym Android 4.0 i ma być kompatybilna z Google Play.

Jak zapewnia Francuski producent „dzięki systemowi automatycznego rozpoznawania gier, Archos GamePad będzie kompatybilny z tysiącami tytułów na Androida.” Urządzenie trafić ma do sprzedaży pod koniec października i będzie możliwe do zakupu w cenie 150 euro.

Od siebie na zakończenie napisze jeszcze tylko tyle, że stworzenie takiego urządzenia to naprawdę dobry pomysł, który nie wiem jak Wam ale mi przypadł bardzo do gustu i szczerze gdyby ktoś zaproponował mi grę na takim tablecie – konsoli nie zawahał bym się ani chwili.

0 Likes
0 Dislikes