Oficjalna premiera najnowszej odsłony systemu operacyjnego rodem z Mountain View kryjącej się pod numerkami 4.2 odbyła się wprawdzie 29 października, jednakże jak z całą pewnością zauważyliście na AndroTTk.pl nie było do tej pory o tym żadnych informacji, w związku z czym naprawiam to niedopatrzenie i zamieszczam czego też nowego możemy się spodziewać po Android 4.2 Jelly Bean…

Obsługa wielu kont

Pierwszą z ważniejszych, a zarazem widocznych zmian w stosunku do poprzednich wersji systemu jest funkcja obsługi wielu kont, usługa ta dostępna została dla tabletów. Dzięki temu już nic nie stanie na drodze by bez problemu każdy z członków rodziny mógł założyć swój profil na którym posiadać będzie swoje aplikacje, ustawienia czy też gry działa to podobnie jak w systemie Windows.

Photo Sphere – nowy tryb panoramy

Drugą z ciekawszych moim zdaniem nowości jakie będziemy mieli okazje zobaczyć w Android 4.2 jest funkcja Photo Sphere będąca rozbudowanym  trybem zdjęć panoramicznych przypominający w efekcie końcowym coś w stylu Street View.

Klawiatura sterowana za pomocą gestów

Kolejną z nowości dostępnych wraz z update’m będzie wprowadzenie do „standardu” klawiatury działającej na podobnej zasadzie co SWYPE. Dla mniej zorientowanych w temacie napisze, że zasada działania tejże klawiatury jest bardzo intuicyjna polega na przesuwaniu palca po klawiaturze na wskutek czego powstają kolejne wyrazy.

Ustawienia na pasku powiadomień

Działanie tej funkcji zbliżone ma być do paska powiadomień znanego od dawna w systemowej nakładce firmy Samsung –  TouchWiz, w górnej belce znajdą się takie ustawienia jak wł/wył. WiFi, zmiana jasności wyświetlacza, włączenie lub też wyłączenie trybu offline itd.

Z pozostałych „udogodnień” wraz z aktualizacją do wersji 4.2 „poprawie” ulegnie Google Now, rónież na ekranie blokady znajdą się widgety… To oraz wiele innych pomniejszych „urozmaiceń” czeka na nas wraz z ukazaniem się pierwszych nowych modeli z serii Nexus, których jak wiadomo oficjalną datą wejścia na rynek ma być już 13 listopada.

 

0 Likes
0 Dislikes