Podczas tegorocznej konferencji Google I/O odbyła się prezentacja najnowszej odsłony systemu Google, noszącego nazwę Android 4.1 Jelly Bean. Czego możemy spodziewać się po aktualizacji?

Pierwszą z nowości jest niejaki Projekt  Butter (Butter – masło). Dzięki tej nowości urządzenia posiadające najnowszą wersje Androida będą bardziej płynne za sprawą potrójnego buforowania systemu, co znaczy że GPU i CPU mogą działać niezależnie od siebie.

W Jelly Bean ma pojawić się również taka funkcja jak „przewidywanie naszych ruchów” na ekranie wyświetlacza, dzięki czemu nasze urządzenie będzie jeszcze szybciej reagować na dotyk.

Podczas konferencji mówiono także o poprawieniu energooszczędności w Android 4.1.  Od teraz gdy nie używamy naszego urządzenia – system będzie zmniejszać taktowanie procesora. Co moim zdaniem jest bardzo dobrym posunięciem i uważam że powinno znaleźć się już we wcześniejszych wersjach systemu.

W kwestii programowej można wyróżnić jeszcze automatyczne dopasowywanie widgetów do pozostałej ilości miejsca na pulpicie, rozpoznawanie głosu nawet gdy urządzenie jest w trybie offline, rozszerzenie funkcjonalności galerii o sterowanie za pomocą gestów i ostatnią z innowacji o której mi wiadomo jest ulepszenie górnego paska informacji.

Android 4.1 Jelly Bean zapowiedziano na takie urządzenia jak  Samsung Galaxy Nexus, Nexus S i Motorola Xoom i to właśnie one dostaną update w okolicach lipca tego roku. Reszcie z nas nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość…

0 Likes
0 Dislikes