Według nieoficjalnych informacji, Amazon zamierza w tym roku wprowadzić na rynek trzy nowe wersje tabletu Kindle Fire. Szykuje się zmasowana ofensywa przeciwko Apple?

Amazon udowodnił, że tanie tablety mogą stanowić dobrą alternatywę dla królującego, choć mimo wszystko dość drogiego i ekskluzywnego iPada. Niska cena Kindle Fire sprawiła, że zainteresowanie tym urządzeniem było bardzo duże. Amazon idzie za ciosem i podobno już przygotowuje kolejne wersje swojego tabletu.

Jak donosi Taiwan Economic News, Amazon zamierza w tym roku wprowadzić aż trzy nowe wersje Kindle Fire. Jeden z modeli, na temat którego spekulowano już wcześniej, miałby zostać wyposażony w duży wyświetlacz o przekątnej 8,9″ o rozdzielczości 1920×1200. Z kolei w przypadku dwóch pozostałych, tańszych modeli ma być to ekran w rozmiarze 7″, czyli dokładnie taki sam, jaki posiada dotychczasowa wersja urządzenia.

Na chwilę obecną nie znamy więcej szczegółów na ten temat, a przedstawiciele Amazonu trzymają oczywiście język za zębami. Pewne jest natomiast to, że producent Kindle Fire nie zamierza ustąpić w działaniach, które w teorii mają przyczynić się do przetasowań na rynku tabletów. Jeśli do 2016 roku iPad faktycznie ma zostać zdetronizowany, to będzie potrzebna do tego ciężka artyleria. Na początek mogą to być np. trzy nowe tablety Kindle Fire.

źródło: www.komputerswiat.pl

0 Likes
0 Dislikes